Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Megosztanátok velem a kedvenc...

Megosztanátok velem a kedvenc diétás édesség recepteiteket?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt a csökkentett szénhidrát tartalmú,egészségesebb hozzávalókból esetleg vegán desszert recepteket,amit fogyókúra alatt is lehet fogyasztani,mert nem árt annyit mint "egészségtelenebb"párja
2017. aug. 21. 20:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Ez nagyon egyszerű, és 100%ban makróbarát, max 300kcal

Egy mikrózható kis tálba összekevered a hozzávalókat, és kb 700watton másfél percig mikrózod.

30g csokis fehérje

20g zsírszegény kakaópor

1db tojás

5g sütőpor (kb)

Egy kevés víz

Kedv szerint lehet hozzá rakni akár zabot, kókuszreszeléket, 0kalóriás szirupokat.

2017. aug. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2017. aug. 21. 21:16
 3/16 anonim ***** válasza:
60%

Első: a tojás nem vegán.


Kérdező: miért csökkented a szénhidrátot, amikor az a test elsődleges energiaforrása, és a fehérje, zsír csak nagyon megterhelő úton alakul át glükózzá?

Semmi értelme.

Inkább a zsírt kell csökkenteni és a fehérjét, egy vegán étrenden 80% szénhidrát 10% fehérje, 10% zsír lenne az ideális.


Mindazonáltal nagyon kedvelt vegán édességem pl. a mangó lassi: 1 nagy mangó, 2dl kókuszjoghurt 1-2dl kókusztej vagy vaníliás szójatej, egy kevés édesítő vagy agave, fűszerek (gyömbér, stb., amihez kedved van). Összeturmixolod, és iszod/kanalazod. Kb 2 adagra elég nekem ez a recept.


Vagy pl. a kakaós-fahéjas chia pudding:

4 deci mandula, mogyoró, zab vagy kókusztej

4 ek agave

2 ek fahéj

30-35g cukrozatlan kakaópor

20-30g chia mag a kívánt sűrűségtől függően

--> összeturmixolod, poharakba öntöd és éjjelre a hűtőbe teszed, reggelre pudinggá dermed. 4 adagra elég.


A zabkása is nagyon jó a fent említett növényi tejekkel, friss gyümölccsel, olajos magvakkal pl. dió, mogyoró, kesu, mandula, nyami. Esetleg kakópor, fahéj, stb. a tetejére.

2017. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2017. aug. 21. 21:27
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

#3

Nem mondta, hogy ő vegán, csak azt hogy olyat is lehet mondani.

A fehérje és a zsír nem esszenciális (remelem jol mondom, az a lenyeg hogy a szervezet nem tudja atalakitani), és fontos. Miért azt kéne kivonni az étrendből? Nem értelek.

2017. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Egyetértek az első hozzászólóval.Nem vagyok vegán,de nagyon szívesen megkóstolom adesszertjeiket mert szerintem nagyon finomak,nekem sokkal jobban ízlenek mint azok, amelyikekben xy mennyiségű cukor van és sok mű összetevő.A szénhidrátmennyiséget pedig szabályozni akarom nem drasztikusan csökkenteni vagy kivonni.Tisztában vagyok vele hogy nem tesz jót.
2017. aug. 21. 21:36
 7/16 anonim ***** válasza:
17%
Bármilyen gyümölcs.
2017. aug. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Milyen igaz! :DD Azzal tuti nem lehet mellélőni
2017. aug. 21. 21:39
 9/16 A kérdező kommentje:
Semmit nem kell kivonni vagy elhagyni.Csak mértéket tartani.
2017. aug. 21. 21:43
 10/16 anonim ***** válasza:
44%

"A fehérje és a zsír nem esszenciális (remelem jol mondom, az a lenyeg hogy a szervezet nem tudja atalakitani), és fontos. Miért azt kéne kivonni az étrendből? Nem értelek."


Nem akarok vitatkozni, de a szervezet átalakítja mindkettőt, ha nem fogyasztasz elég szénhidrátot. Ebben az esetben mind a kettőből glükóz lesz, keress rá a ketózisra.

Azért méghozzá, mert a szénhidrát nélkül képtelenek vagyunk létezni, mint szén alapú lények, így ha azokat megvonod a szervezetedtől, a fehérjéből, zsírból állatja elő a megfelelő anyagokat számára.


Egy normál felnőtt ember számára napi 45-50g fehérje bevitele szükséges, ez bőven megoldható, sokkal kevesebbet kell hozzá enni mint sokan gondolnák.

2017. aug. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!