Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Megettem egy egész fej fokhagy...

Megettem egy egész fej fokhagymát a salátámban, reggelire. Lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Eyg kicsit elszaladt velem a ló,minden nap megeszek a reggelim mellé 5 gerezd fokhagymát,de nem egy egész fejet.Mit tesz a szervezettel?
2017. szept. 6. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
A szervezeteddel semmit, a környezeteddel annál inkább. :-)
2017. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Naponta több mint 10 gerezd fokhagyma elfogyasztása már mérgező hatású lehet. Felléphetnek májpanaszok, illetve kiváltódhat allergiás reakció is.
2017. szept. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Néha én is megettem egy egész fejet. Persze csak kb. 15 évente egyszer. Mindig jótékony hatása volt a mértékletes fogyasztásának, főleg a szexuális életre, bár nem mint ha fokhagyma nélkül gondom lenne. Persze az illatát nem mindenki szereti és mások megérezhetik rajtad.

Annyit tapasztaltam hogy kb. 40 éves kortól a lábfejen viszketést szokott kiváltani a sok fokhagyma. De mégsem a kort gyanítom okának hanem azt hogy egy ideje már városi vagyok és már nem az egykori otthon termelt bioélelmiszert fogyasztom és a fokhagyma lehet hogy kölcsönhatásba lép például a bolti élelem tartósítószereivel. Ugyanis a falu szélén bioélelmen élő 90 éves apám is ennyi vagy több fokhagymát evett mint én, de ő nem tapasztalta ezt a mellékhatást hogy viszketne tőle a lábfeje.

2017. szept. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyomrodnak sem tesz jót.

A fokhagyma nagyon egészséges, nyilván tudod te is, de azért a mértékletes fogyasztása az ajánlott.

Egy-egy alkalommal nem lehet gond ha behabzsolsz belőle, csak ne rendszeresen.

2017. szept. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
A sok fokhagyma pl. leviheti a vérnyomásodat. Volt egy szomszéd nénink, aki rengeteget fogyasztott, mindig fokhagyma szaga volt. Többször vitték kórházba alacsony vérnyomással. Szóval jobb, ha erre odafigyelsz, pl. otthoni vérnyomásmérővel ellenőrzöd magad.
2017. szept. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De egy 2 nagyobb fej még nem árt minden nap ugye?
2017. szept. 6. 13:18
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
De igen, annyi már árthat.
2017. szept. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
gerezdet akartam írni :D Szóval 2 gerezd az még egészséges,vagy 4-5?
2017. szept. 6. 18:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Napi 2 gerezdnek kifejezetten jó hatása van a szervezetedre. Ennél többet azért ne egyél.Próbáld meg néha natúr joghurtba keverni, úgy nem annyira "szagos".
2017. szept. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!