Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Megéri ebben az esetben két...

Megéri ebben az esetben két emberre főzni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A gimnazista lányom és én élünk egy háztartásban.

Én nagyjából délután 5 órakor érek haza, ekkor már sokszor semmi kedvem sincsen főzni, ráadásul még várnak rám az itthoni teendők (kertes házban lakunk, szóval van bőven házimunka). Plusz van egy lakás is, amit kiadunk, így még sokszor oda is menni kell takarítani.

A lányomnak sok órája van az iskolában, így be van fizetve menzás ebédre (azt mondja nem az ételek ételét kapja, de meg szokta enni). Talán egyszer vagy kétszer nem fizettük be és bebizonyosodott, hogy nem nagyon tudna itthonról vinni, mivel nincsen mikró a suliban, azt pedig nem szeretném, hogy hideg ételt egyen. Vettem neki egy ilyen nagy termosz szerű ételes dobozt, de az sem vált be teljesen. És én is hulla fáradt voltam mert miután mindennel végeztem a ház körül még főzhettem is.


Szóval összefoglalva, a lányom eszik ebédet a suliban, én rendelek magamnak a munkahelyemre, vagy a közeli kifőzdében veszek ebédet. Így igazából csak vacsorára kell valamit készíteni, de az általában rántotta, szendvics, lecsó, bundás kenyér és ezekhez hasonló dolgok.

(Hétvégén természetesen készítek főtt ebédet.)


A kérdést azért írtam ki, mert a lányom barátnőjének az anyukája mondta, hogy ők már nem fizetik be a sulis ebédet. Mivel eddig is mindig főzött valamit nem változik sok minden, csak megtakarítanak egy csomó pénzt.

Igen, ez nagyon jól hangzik, de ők öten laknak együtt, mi pedig ketten. Ráadásul nem szeretné, hogy a lányom délután 4-kor ebédeljen.


Remélem nem lett túl kusza, és értitek a dilemmámat.



2017. szept. 17. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Ez esetben az lenne a legjobb, hogy akinek még szüksége van mikróra, azokkal összedobtok egyre, akár használtan. Kérdés, hogy megtennék-e
2017. szept. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem csak azon múlik, hogy hányan laktok együtt. Én amikor egyedül éltem is főztem magamra, mert volt rá igényem és időm is. Fél óra alatt millió ételt el lehet készíteni és nem kötelező, hogy az ebéd Legyen a meleg étkezés, vacsorára is tökéletes az.
2017. szept. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
HA délben mindketten esztek fött ételt, akkor este fölösleges fözni. (Söt, ha nem esztek minden nap valami föttet, akkor sem lesz semmi bajotok töle, a fött étel legfeljebb jobban ízlik, de semmivel sem értékesebb, mint a nyers)
2017. szept. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ha napközben esztek főtt kaját, akkor vacsira már nem kell főzni. Elég hétvégére.
2017. szept. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
A kérdés lényege az, hogy lemondja e a gyerek és a saját menüjét, amit napközben esznek és főzzön e helyette otthon, nem az, hogy ha napközben már ettek főtt ételt, akkor vacsorára készítsen e.
2017. szept. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Én egyedül is főztem, akkor is, ha este 10-re értem haza, de a te esetedben felesleges macera lenne. Ettek főtt ételt, sokszor még vacsorára is (a lecsó, rántotta nálam teljesen jó ebéd s én itthon vagyok és szeretek főzni, csak sok időt nem akarok rászánni, attól nem lesz jobb), nincs itt semmi gond.

Az emberek száma szerintem nem sokat számít, ha egyetlen gyermek nem tudná megenni vagy kivárni a menzát (én utáltam egy óráig szédelegve sorbanállni a szabad ég alatt azért a borzalomért, anyám pedig haza tudott menni bármikor főzni, nálunk egyértelmű volt a dolog), akkor annak is főzni kéne, hogy rendesen ehessen.


A hideg főtt étellel amúgy nincs baj, sokan azt visznek, persze nem akármelyiket tudja akárki megenni és megértem, ha valakinek azért meleg is kell. Nekem az otthon nyugalma hiányzott vitt ételnél, inkább ettem későn a rendes ételemet, de ez egyéni.

2017. szept. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Bár mondjuk én minden nap főzök, mert nagy a család, de a helyedben azt csinálnám, hogy pl. Szombat délután előre főznék, 2 féle ételt, és lefagyasztanám. Vasárnap meg annyit, hogy abból hétfő este is ehessünk. A lefagyasztott ételeket pedig beosztanám.
2017. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
23%

Ha eszteknapközben főtt ételt, akkor nem kell.


Mellesleg a lányod is tudna főzni, nem kisgyerek már :D Nehogy te állj neki, mikor ő már otthon van fél 4 körül.


Én 12 éves koromtól főzök, mert anya már nem tudott, a halála után pedig nem hiszem, higy apámnak kell még munka után a tűzhely mellett állni.

2017. szept. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!