Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti is szoktatok reggel inni?

Ti is szoktatok reggel inni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most keltem, reggel fél hat van, mindjárt megyek dolgozni. Nem gyakran fordul elő, de néha arra kelek, hogy most jól esne valami kisüsti. Előbb Lehúztam egy -másfél deci pálinkát, és most azt érzem, hogy minden sokkal jobb. De tényleg 3szor 4szer olyan jól érzem magam, mint a pálinka előtt. Nagyon szeretem ezt az érzest. Szóval a kérdés az, hogy ti is szoktatok ilyet? Ha igen, nektek is ilyen kellemes érzés? Ha nem, szerintem próbáljátok ki már csak a hecc kedvéért. Én mindenkinek ajánlom, és ez is egy tapasztalat, nem kell belőle rendszert csinálni, mint ahogy én is csak ritkán csinálom ezt.

2017. szept. 22. 05:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a májadat 10-20 év múlva.

Most halt meg nem rég egy páleszes haverom 38 éves volt.

Ja hogy hol van még az? Hát messze de el jön az a nap hidd el.

1.5dl Qrva az sok.

Nálunk munkahelyen az ilyeneket alkesznek hívják, bocs.


Ne érts félre mert én is megiszom ha olyan napom van, de így ahogy leírtam szó nem lehet róla.

2017. szept. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Üres gyomornak odabäsz. Gyomorfekély leggyakoribb oka, hogy éhgyomorra piálnak. Amúgy meg munka előtt nem igazán jó ötlet inni. Lehet érezni a szagot, elég ciki.

Pia helyett esetleg egy kávé nem lenne jobb? Még olcsóbban is jössz ki.

2017. szept. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, hogy nem veszélyezteted mások életét munka közben. Az én munkahelyemen szonda szűri ki az ilyeneket és már mehet is haza.

Micsoda felelőtlen hozzáállás ez!

Csak remélni tudom, hogy kamuzol.

2017. szept. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam inni, egy nagy pohár vizet. Reggel nekem a pálinka úgy a fejembe szállna, hogy szédelegve mennék dolgozni, ráadásul ittasan nem is lehet dolgozni.
2017. szept. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Falun élsz? Mert ott ez a normális:D Persze utána nem az otp irodába ülnek be...
2017. szept. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
92%
Munka előtt inni egyáltalán nem jó ötlet (bár mondjuk amúgy sem). Becsapja az agyadat, hogy jobban érzed magad tőle, pedig korántsincs így. Aki azt hazudja magának, hogy az alkohol jó dolog, köünnyen válik alkoholistává. Nem ítélkezem azok felett, akik a bulikban mértékkel isznak (de tényleg csak mértékkel, nem úgy mint más a vizet), de aki csak úgy a hecc kedvéért nyúl az italhoz, vagy azt hiszi, akkor jobb lesz, azt igenis elítélem. Tönkreteszi a szervezetet és ha alkoholista vagy, akkor a környezetedet is. Tapasztalatból beszélek, ugyanis az egyik rokonom is sajnos alkoholista volt és fáj beismernem, de az az egyetlen emlékem róla (mert kiskoromban elment), hogy részegen berúgja a szobaajtót. Bármikor ránézek erre az ajtóra (azóta persze ki lett cserélve az üveg rajta), eszembe jut. Ne akarj olyanná válni! Az pedig, hogy másokat is ivásra bíztatsz, gusztustalan dolog. Az egy dolog, hogy tönkreteszed a saját életed, meg a viselkedéseddel másokat is megbántasz, de az, hogy hasonló sorsot akarsz másnak, azt akarod, hogy olyanok legyenek, mint te, az visszataszító dolog, hiszen így még több embert tehetsz tönkre. Gondold meg jól, hogy mit csinálsz! A munkahelyemre is jött már be részeg ember dolgozni, volt, aki lebukott a szonda miatt, volt, aki megúszta, bár azóta már kirúgták valami más miatt és a munkáját sem végezte jól. Nem tudom, mit dolgozol, de őszintén remélem, hogy nem sodorsz másokat veszélybe. Állj meg, amíg lehet, mert egy bizonyos pont után már nincs visszaút. Sajnálom az alkoholistákat, de őszintén szólva, ha nem kezdtek volna bele, akkor nem lennének betegek. Addig kell megálljt parancsolni, amíg még lehet, mert nagyon nehéz kijönni belőle. Az olyanokat támogatom, akik meg akarnak gyógyulni és becsülöm őket, amiért beismerik a hibáikat. De az olyan gondolkodásúak, mint te, még szánalmat sem ébresztenek bennem. Viszont őszintén drukkolok neked, hogy rájöjj, hogy hibázol és még időben vissza tudja fordulni az úton.
2017. szept. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem próbálom ki a hecc kedvéért. Csak akkor iszom, ha megkívánom, ami úgy évi pár alkalommal van, kizárólag délután. Semmi problémám a reggeli ivással, ha az ember nem veszélyeztet másokat, csak ne nekem kelljen csinálni.


Az oké, hogy régen sok dolgos ember egy felessel indított, majd ment ki a földekre dolgozni, de másfél deci pálesz az már nem ez a szint. Sokunknak pedig az alkohol egy kellemes kis valami, nem munkához van, bár alkalomadtán el tudom képzelni, hogy jót tesz. Én is ittam munkahelyen, ha a többiek is, de a legtöbb ember termelékenységének 2-3 feles határozottan nem tenne jót, egyes munkáknál pedig komoly problémát okozna.

2017. szept. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a főnköd lennék, itt rúgnálak ki.


Hasonló "értelmes" munkatárs miatt vesztette el ismerősöm az ujját. Mert ő megivott két felest indulás előtt, aztán bxott normálisan odafigyelve dolgozni.

Persze ismerősnek kártérítés, "nepereljbe"..., de az az ujj már nem nő vissza és olyan mértékben roncsolódott a balesetnél hogy nem varrhatták fel.

2017. szept. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat. Bár becsmérlőek, pedig én csak egy kellemes élményemet osztottam meg. Nem vagyok egyből alkoholista csak mert néha iszom egyet. És ha alkoholista lennék, sem lennék agresszív. A kettőnek semmi köze egymáshoz, csak annyi, hogy ha alapból agresszív vagy, az alkohol felerősíti.
2017. szept. 22. 19:36
 10/16 anonim ***** válasza:
Inkább csak munak után, max ha nem kell menni akkor. :D
2017. szept. 23. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!