Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Extrém mértékű izzadást...

Extrém mértékű izzadást milyen ételek és italok fogyasztása csökkenti? Okozhatja vitaminhiány vagy helytelen táplálkozás?

Figyelt kérdés

Sokat mozgok, többnyire az anaerob zónában, de még így is rettenetes mértékben izzadok..

Negyed óra enyhén intenzívebb gyaloglás után már csurom víz vagyok.

Lehetséges hogy mindennek az oka a helytelen táplálkozás?


Szeretek húsokat enni (csirke, marha, disznó), többnyire jó sok salátával, zöldséggel. Ritkábban levesek. Többnyire kajáldákban eszek (munkahely), ritkán van időm főzni magamnak.

A tápanyag és vitaminbevitelem viszonylag egysíkú és valószínűleg hiányos is.


Mit érdemes enni? Mire kell odafigyelni a táplálkozásnál, hogy ne izzadjak annyit? Hogy deríthetném ki, hogy melyik vitaminok hiányoznak a szervezetemből?



2017. szept. 22. 08:31
 1/4 Mansour ***** válasza:

Nekem ugyanez van, de azt hiszem, úgy táplálkozom, hogy komolyabb vitaminhiányom nem lehet.

Úgyhogy engem is érdekelnének a válaszok!

2017. szept. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez inkabb hajlam... en a honaljamon izzadok nagyon. De nalunk az egesz csaladra ez jellemzo. A zold teat keruls, attol, ha valaki sokat iszik elvileg lehet izzadni.

De szerintem etkezessel csak max minimalis valtozast lehet elerni.

2017. szept. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hormonproblémák is állhatnak emögött. Esetleg menopauza/ korai menopauza.
2017. szept. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mansour ***** válasza:

"Hormonproblémák is állhatnak emögött"

Esetleg pajzsmirigy? Azt hiszem, az nincs teljesen rendben, bár még nem kórosan.


"Esetleg menopauza" - hát az nehezen... férfi vagyok.

2017. szept. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!