Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Komolyan ott tartunk, hogy...

Komolyan ott tartunk, hogy luxuscikk lett a tojás? 47 ft darabja? Esetleg nem kellene a kenyér árát is 700 ft/kg-ra emelni?

Figyelt kérdés
2017. dec. 4. 17:30
1 2
 1/17 anonim válasza:
95%
70ft/ darab lesz.
2017. dec. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Ne aggódj van olyan bolt ahol már 62 Ft. (Ma voltam egy kisboltban.)

Amúgy azért lett "luxuscikk" mert hiánycikk. Az év eleji madárinfluenza-járvány, illetve a közelmúltbeli fipronilos rovarirtó szeres tojásszennyezési ügy miatt Európa-szerte sok tyúkot kellett levágni, ezért az európai tojástermelés csökkent.

2017. dec. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%

Kettes, ugyan ki veszi be ezt a baromságot?

Kamu az egész, csak valamire hivatkozni kell, hogy az égig vigyék az árát megint valaminek, asok marha meg beszopja, mert mindent elhisznek! Nyáron meg mi megy? A folyamatos sirás rivás, hogy emelni kell a zöldség-gyümölcs árat, mert szárazság volt/ sok eső volt/ elverte a jég (ott is, ahol nem volt jég).Meleg volt/hideg volt.Szóval akárhogy is volt, lényeg, hogy emelni kell, hadd fizessen a barom!

Nem soká lesz olyan magas a tojás ár, majd ezt is lejjebb viszik, ha észreveszik, hogy nagy részét baszhatják kifelé, mert a kutya sem veszi, így meg semmivel nem járnak jobban, mintha normál áron hagynák.

Én rendelek háztól, remélem az nem 70-ért adja, mert akkor feldughatja magának!Nekem nem kell annyni tojás, "szerencsére" rossza sütő, boltban veszek sütit.

2017. dec. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

en is meglepodtem multkor mentem a boltba

kerestem az akcios spar budget 1o tojast es valami 5oo forintba kerul ... uristen ... hol tartunk ??

3 tojas reggelire 15o forint 2 zsemle melle es egy bogre kakao 4oo forint

2017. dec. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Bihar Valatonon ***** válasza:
45%
Semmi köze a madárinfluenzához, de az emberek beetetéséhez annál inkább...addig emelik amíg csak lehet hisz a sok "sok bolond" úgy se emel szót semmi ellen.... :)
2017. dec. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
11%
Ez egy csel , nincs madárinfluenza sertéspestis sem szájfájósság az állatoknál . Ezt azért találták ki hogy a lakosságot megszorongassák azáltal hogy kiírtják az állat állományt és műbalhéból felverjék az árakat . Tetvek ezek mert a krumplibogár sem őshonos és sok helyen a sáskák sem , érdekes pár éve a mindenevő ázsiai poloska megjelent nálunk ...
2017. dec. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Bihar Valatonon ***** válasza:
29%
Imádom, amikor lepontozzák, ha az ember olyat ír ami nem megfelelő a birkahad elfogadásának :D
2017. dec. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Lassan közelít az európai árakhoz (Németországban a legolcsóbb tojás darabja 70 Ft körül van, de a 100 Ft-os sem még a felsö árkategória.


(A kenyérnél meg a 700 ft-os igen olcsó, a legtöbb 900-1200 közt van)


Csak azok figyelmébe, akik szerint MO-on nyugati bérek kellenének - mert az árak már ott vannak! Ebböl is látszik, hogy még nagyon nincsenek a közelében sem!

2017. dec. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy itt híreket olvas bárki is?


[link]


Azért ezek nem olyan ördöngös dolgok, ármányok. Racionálisan, értelmesen le van írva, hogy "mi-mit-miért"

2017. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez mind kamu.
2017. dec. 4. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!