Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le magam a...

Hogyan szoktassam le magam a válogatásról?

Figyelt kérdés
Nagyon kellemetlen és bunkónak érzem magam mikor vendégségbe megyek, és nem tudok mit enni mert mindenben van valami amit nem szeretek. Zöldségek javarészét (tarkabab, krumpli, fehér és sárga répa, sárga borsó lecsúszik kivételével) nem nagyon bírom megenni, próbálom folyamatosan az új dolgokat számomra mint a zöldborsó, kukorica, zöldbab, de egyszerűen nem megy, mindig elkap valami borzalmas érzés, hogy nem csak az ami a számban van hanem ami lentebb az is visszajönne. Gyümölcsök nagy részével ugyan ez a helyzet, almán, banánon és görögdinnyén kívül semmi. Hogyan kezdjek hozzá?

2017. dec. 10. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Pszichológusnál
2017. dec. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen gondom van (mindig is volt ). Itthon próbálkozok egyesével új kajákkal, úgy 30 éves koromig gyakorlatilag vajas kenyéren és krumplin éltem, némi gomba, borsó és kukorica színesítette. .
2017. dec. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
A kenyszerbetegseg nem vicc, tessek szepen orvoshoz menni. Nem pszichologushoz, pszichiaterhez. A 2. valaszoloval egyutt.
2017. dec. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

második vagyok, én fejlődök (itthon, egyesével bevezetgetve új kajákat, pl a brokkoli már hétköznapi kaja nálam - kb 35 voltam, mikor először ettem...


ja, és még valami a kérdezőnek, én párra úgy szoktam rá, hogy nem "magában" eszem őket, hanem mondjuk veszek mirelit zöldségmixet, és abban van. és akkor nem töményen jön...


egyébként szerintem nálam azért alakult ki, mert anyukám folyton az orrom alá dugdosott mindenféle kajákat, tömte volna a számba, hogy nézd, milyen finom és így már elment a kedvem tőle. ő állítja, hogy nem ezt csinálta, pedig egyrészt emlékszem, másrészt most is csinálja, azt hiszi, ha naponta 100szor elmondja, hogy a tesóméknak mennyire ízlett mondjuk az a barack, akkor majd én is rá fogok szokni. pedig nem. minél inkább kínálja, annál kevésbé..de én amúgy is nehéz eset vagyok.


(egyéb pszichés problémák miatt is.)

2017. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valahogy úgy, mint ahogy a kisbabáknál vezetik be az új ételeket. 1 kiskanállal kezdd, aztán minden nap 1 kiskanállal több, mindezt 5-10 napig. Amit annyira utálsz, hogy képtelen vagy megrágni, pürésítsd, vagy keverd más ételhez (de egy picit érezd az ízét), édesítsd vagy sózd. Gyümölcsöt gyümölcshöz, zöldséget hasonló zöldséghez vagy krumplihoz is keverhetsz. A szervezetednek idő kell, míg megszokik egy új ízt, nem sok embernek megy, hogy egyből megeszik valami új dologból egy rendes adagot.

Ha új dolgot eszel, magadban gondolj arra, hogy finom lesz, milyen másik ételre hasonlít az íze, lényeg, hogy pozitív gondolatok legyenek. Én valahogy így szerettem meg felnőttként a zellert, a fehérrépát és a pacalt, amiket kicsi korom óta nem ettem meg.

2017. dec. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!