Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha egy kenyérre rakok szalámit...

Remecske kérdése:

Ha egy kenyérre rakok szalámit, de nem rakok rá még egy kenyeret, az attól még szendvicsnek számít?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm utálja a szendvicset, de a szalámis kenyeret megeszi, és váltig állítja hogy az nem számit szendvicsnek mert nincs "teteje"
2018. jan. 5. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Ilyet még nem is hallottam, hogy utálja valaki a szendvicset!:)

Esetleg nem szereti az egyes belevalókat, akkor nem tesz bele olyat.

Egyébként a szendvics valóban "kalapos", minden más csak szalámis kenyér, halas kenyér és társai.

"A szendvics jellemzően két szelet kenyeret, vagy kettévágott péksüteményt jelent, ami közé húst, sajtot, zöldségfélét, vagy lekvárt töltenek."

Forrás: [link]

2018. jan. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

jesszusom.. nagyon fárasztó az ismerősöd.-ha rajta van a kenyér másik fele akkor már utálja,de anélkül meg szereti..? :D

még ha máshogy is hivja attól az még lényegében ugyanaz

2018. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
A szendvics valamilyen pekaru, feltéttel. Nyitott szendvics az, aminek nincs teteje, tehát pl csak kenyér és szalámi, csukott az, aminek van teteje, tehát kenyér, szalámi, kenyér.
2018. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

De igen, az is szendvics.

De jobb ha nem tudja meg mert akkor azt sem enné meg :D

2018. jan. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2018. jan. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Őszintén, én is jobban szeretem az olyan szendvicset, aminek nincs teteje. Ha kenyeret akarnék enni, akkor kenyeret ennék magában, pont a belevaló a lényeg :D Rendes szendvicsben túl sok a kenyér, túl kevés a belevaló.

Finnyás gyerek voltam, na, azóta se nőttem ki. :D

2018. jan. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Jól kend meg Nutellával, akkor biztosan megeszi.
2018. jan. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Persze, attól még szendvics, hogy nincs "teteje" :)

Az meg egyéni ízlés, hogy ki, hogyan szereti jobban.

Egyébként én is jobban szeretem úgy, hogy nincs teteje, mivel így nemcsak kenyér/zsemle, hanem több a feltét.

Zsemlét is úgy szoktam, hogy félbevágom és a két félre pakolok mindenfélét és nem borítom egymásra, úgy eszem meg a két felet :)

2018. jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%
John Montagu Sandwich gróf szerint a szendvics két szelet kenyér közé tett húsféle. :) tehát a szalámis kenyér nem szendvics
2018. jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Anno klubdélutánokon se volt teteje, mégis szendvicsnek hívtuk.

Hidegszendvics. :)

2018. jan. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!