Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem működik a kotyogós...

Miért nem működik a kotyogós kávéfőzőm?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam egy egy személyes kotyogóst, először kitisztítottam úgy, ahogy a használati utasítás írta, utána átfőztem benne sima vizet, jól működött. Egy pár napig tökéletesen lefőtt benne a kávé, de az utóbbi pár napban egy csepp kávé sem jön fel, csak gőzölög. Ha 10-15 percig hagyom a tűzön, az összes víz elpárolog de egy csepp kávé sem fő le. Egyszer emiatt annyira felmelegedett, hogy leolvadt a füle... Ugyanolyan fajta kávét használok, mint eddig, ugyanolyan mennyiséget teszek bele vízből is. Gondoltam, hogy az lehet a baj, hogy gáztűzhelyünk van és a legkisebb égő legkisebb lángja is túl nagy, csak a kávéfőző szélét éri a láng, de régebben így is lefőtt. Próbáltam ferdén rátenni a lángra, hogy nagyobb felülelten érje az alját, de így is csak gőzölög. Valakinek van valami tippje?

2018. jan. 5. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy túlságosan megtömöd kávéval?
2018. jan. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Kevesebb kv-t tegyél bele. De az is lehet, hogy eldugult a pipája. A kiöntő részt fordítsd meg, vedd ki a gumi tömítést, a szűrőt, tisztítsd át a pipáját. Utána rakd össze, főzz egy finom kvt, és idd meg!
2018. jan. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ugyanannyi kávét teszek bele, mint eddig. Tele szoktam tölteni kávéval, a tetejét enyhén lenyomkodom. Eddig probléma nélkül át tudta rajta nyomni a vizet, csak az utóbbi napokban nem. Sőt, tegnap kétszer is főztem benne kávét, ma már egyszer sem sikerült, pedig mindent ugyanúgy csinálok. Már többször is szét lett szerelve és ki lett tisztítva.
2018. jan. 5. 11:42
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A gázégőre vegyél olyan lángelosztót, amin nincsenek lyukak. Most is főzd át tiszta vízzel. Ha úgy sem szalad fel a víz a kávé helyére, vízköves lett.
2018. jan. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Van egy ilyen kör alakú fém lapunk, amit a gázra lehet tenni, kipróbálom azzal.
2018. jan. 5. 12:14
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Használat után szétkaptad a főzőt, elmostad rendesen? nekem az a tippem, hogy valahol, vagy a szűrőre, vagy a csorgatóra rátapadt a nedves kávé és eldugította.

Ha sima vízzel főzöd át, az lecsorog?

2018. jan. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Leírtam mi a baja. Háztartásigép-szerelő vagyok. Ne találgassatok.
2018. jan. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért olyan nehéz elhinni, hogy NINCS eldugulva sehol. Ha 10-szer nem szedtem szét teljesen és mostam el az utóbbi 2-3 napban, akkor egyszer sem.

Próbáltam kevesebb kávét tenni bele, úgy sem főtt le, csak gőzölgött. A vizet átnyomja. Nyilván a tűzhellyel van a baj, meg kell találni azt a helyet, ahol pont eléggé éri a láng, hogy fel tudjon forrni. Tegnap pont sikerült, ma próbáltam 3-4-szer, ebből egyszer sem lett kávé.

2018. jan. 5. 13:44
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megvan mi a baj. Elromlott a szelepje. A víztartály oldalán egy réz szelep. Van benne egy pici vasgolyó. Azt mozgasd meg hústűvel. Ha nem jó úgy sem, ki kell cserélni. Lehet olyat kapni.
2018. jan. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Na, apám megoldotta a dolgot. Nem a szeleppel volt gond. Fém lapot kell a gáz tetejére tenni, arra kell tenni a kávéfőzőt. Így nagyjából egyenletesen melegszik fel az alja és felnyomja a kávét.
2018. jan. 5. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!