Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért épült be a táplalkozasun...

Miért épült be a táplalkozasunkban az avokádó? -holott nem túl környezetbarát

Figyelt kérdés

Tegnap is vásároltunk a férjemmel, fiatal párt hallottunk diskurálni mit hol szoktak venni, mire a pár nő tagja egyszercsak odavetette a férfinak, hogy "Jajj drágám az avokadót tudod, hogy nem itt szoktuk venni..." tehát szokták venni.

Ma is olvastam itt gyk- hogy valaki betervezi a heti menübe.

Gyerekek is eszik a menzán. És kb. elég sok étterem étlapján láttam előételként.

Valamint receptek tömegei tartalmazzák ezt a receptoldalakon- előétel/kenőkrémek stb.


Pedig a legtöbb dokufilmben és cikkben is írnak arról, hogy a szállítása miatt milyen nagy környezetszennyezést okoz és az embereknek itt Európában nem túl ésszerű és fenntartható a fogyasztása. Helyette a lokális termékeket kéne előnyben részesítenünk.


Miért ilyen népszerű?



2018. jan. 5. 20:18
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Sok vegetáriánus is fogyasztja, de a helyi csirkével kevesebb környezetterhelést okozna, mint a rendszeres avokádó fogyasztással.
2018. jan. 5. 20:21
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Van és az embereknek tetszik, miért ne lenne népszerű? Bár drága, de gondolom, nem kilószámra eszik. Én nem szeretem, én a déligyümölcsökért vagyok oda, azok is növelik az ökolábnyomomat, de attól még nem mondok le róluk, a mennyiségük nem nagy.


Az emberek zömét a saját egészsége sem érdekli, nemhogy a tőle távolabbi dolgok, hacsak nem beteg vagy más oka van arra, hogy különösen ügyeljen (nem is értem, én hosszú, egészséges életet akarok)... Legyen finom és megfizethető, annyi.

2018. jan. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
40%
Én sosem ettem még, és nem is tervezem, mert rettenetesen drága.
2018. jan. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, az én táplálkozásomba nem épült be.De magyaroszágon se gondolom, hogy olyan hatalmas lenne az avokádó fogyasztás. A többi trópusi gyümölcsöt miért nem vetted bele a nem fenntartható, „környezetszennyező” gyümölcsök közé, primőr zöldségekről, gyümölcsökröl nem beszélve,amiket főleg spanyolországból szállítanak, mert ott olcsóbban, fűtés nélküli fóliaházakban is meg tudnak termelni.
2018. jan. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

Én imádom az avokádót!! Krémes lágy mmmm megis kivántam.

Eszembe nem jutott volna, hogy valaki ennyire pihentagyú hogy az avokádó evésről ilyen véleménnyel van. Bele se merek gondolni milyen fa szságokon gondolkozhatsz még.

2018. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Azt eszem, ami épp jólesik. Avokádót például soha nem ettem még, engem valamiért nem vonz.


Figyelj, egyébként az itthon termesztett élelmiszer egy része meg külföldön landol. Most csak mert 1-1 ember leszokik valamiről, mert nem helyi termény, attól még nem fog megszűnni az élelmiszerszállítás. Nem is ez lenne a fontos, inkább például az, hogy a szállítóeszközök környezetbarátok legyenek, csak ezt is a nagy pénzek mozgatják, amíg nincs anyagi érdekeltség a környezetszennyezés visszaszorításában, addig leshetjük a környezetbarát járműveket.

2018. jan. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
A nepszerűségét nagymértekben köszönheti a diétaőrületnek. Alacsony a kalóriatartalma, magas a rosttartalma, viszonylag semleges az íze, ezert sokféleképpen felhasználható. Kb. ennyi.
2018. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Te komolyan a csirkemellet hozod fel ellenervnek? A vagohidakon koztudottan rengeteg veszelyes hulladek keletkezik, a legkornyezetkarositobb iparagak egyike.
2018. jan. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
A marhahús termelése is az egyik leginkább környezetkárosító folyamat,abból még többet esznek. Amúgy az avokádó egészséges. A földimogyorót vagy a narancsot sem Magyarországon termesztik, abból is sokat eszünk.
2018. jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom, nem csináltatok még egy jó guacamolét belőle. Különben nem tudom felfogni, miért vagy ennyire az avokádó ellen, ha egyszer ti is veszitek és eszitek.
2018. jan. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!