Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egészséges, finom és könnyen...

Egészséges, finom és könnyen elkészíthető turmixitalokat szeretnék készíteni. Ötletek?

Figyelt kérdés

2018. jan. 13. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyümölcsök, méz, tojás, tejtermék, fahéj, gombnyomás, kitölt, egs!
2018. jan. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Tejtermék, tojás pont hogy nem egészséges...


Gyümi, zöld levelesekbpl spenót vagy gyökérzöldségek mint répa, cékla; esetleg avokádó. - vitaminok, ásványi anyagok

Cukrozatlan kakaópor, zab, chia, amaránt, dió, mogyoró, mandula, kesu, makadámia, pisztácia - fehérje, értékes telítetlen zsírsavak, omega zsírsavak

Vízzel vagy növényi tejjel hígítva.

2018. jan. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

pina colada shake - 250 ml kókusztej, egy banán, kb ugyanyannyi ananász, egy kis vaníliás cukor vagy vaníliaaroma


almás pite - mandulatej, 2-3 szem datolya, 2 ek dió, egy ek fahéj, 1 alma hámozva, ízlés szerint méz/agave/juharszirup


narancsshake - mandulatej (amúgy helyettesíthető bármilyen növényi tejjel), 2 narancs, 1 banán, egy barack vagy egy negyed mangó

2018. jan. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

A tojás igencsak egészséges, de pont nem szoktam turmixba tenni.

A gyümölcsturmixba bőven elég lehet a gyümölcs, bár egy kis dió sem rontja el s persze kinek hogyan tetszik. De ez sok gyors cukor, ami nekem nem jó, másnak persze lehet az (s én is meginnám, csak picike mennyiségben, ami miatt nem érdemes turmixot használnom).


Zöldségturmixok is vannak, én speciel kedvelem a spenót/paradicsom turmixot, főleg, ha a paradicsom a több (nem szeretem a spenótot, de így OK). Talán valami fűszer még mehet bele, más nem kell, én püréből készítem, de nyilván lehet frissből is, ha akad.


Van, aki szereti a zöld leveleket és gyümölcsöt is tartalmazó zöldturmixokat, sokféle van.

2018. jan. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket!:)
2018. jan. 14. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!