Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti egészségesen étkeztek? Ti...

Szekeres Ilona kérdése:

Ti egészségesen étkeztek? Ti milyen cukrot szoktatok használlni a főzéshez?

Figyelt kérdés
2018. febr. 7. 22:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%
Kristálycukrot, fehér lisztet, zsírt. Nem hiszek a reklámoknak, hogy mi az egészséges, mi nem. Ha aszerint ennénk, néhány havonta cserélhetnénk az ételeket.
2018. febr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%

Kristálycukrot édesítőtablettával, kb. fele-fele.

A cukornak van egy émelyítő utóíze, amit nem szeretek, de mégiscsak avval főztek a felmenőim kiskoromtól, tehát hiányzik az aromája, ha egyáltalán nem teszek bele cukrot, csak édesítőt.

2018. febr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A teljes kiörlésü rozsliszt 600 Ft drága.Anyum cukros ö édesitöt nádcukrot használ.Rozskenyeret rozskiflit eszik.Fehér lisztet nem használ.
2018. febr. 7. 22:33
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
egy cukorbetegnek nádcukrot sem szabadna fogyasztania.... eritritet vagy steviát használok.
2018. febr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%

Igen, a lehető legegészségesebben étkezek - én vegán vagyok, a férjem vegetáriánus, de itthon ő is vegánul étkezik 90%-ban.


Cukrot nem használok a főzéshez, csak a sütéshez, ahhoz meg nem fogy el több évi 1kg-nál úgyhogy nem nagyon foglalkozom vele. Agave szirup szokott lenni itthon, de inkább smoothiek vagy smoothie bowl-okhoz.

2018. febr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
41%
Mikor eppen mi van otthon. Nem nagyon csinalok ilyenekbol problemat. Valtozo, hogy zsir, olaj, kokuszzsir, vagy egyeb van otthon, azt hasznalom eppen, ami van/ jol esik. Cukorral ugyanigy. A kokuszviragcukrot mondjuk imadom, nagyon finom, de iszonyat draga, ezert ritkan veszek csak es csak bizonyos dolgokba hasznalom.
2018. febr. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
72%

Eritrit, xilit, de keveset, főzéshez pont semmit. Néha sütök és sokszor készítek édes krémeket, de nekem 10 gramm már nagy mennyiség cukoralkoholból is... Az édesigény sokat csökkent a családban a cukor elhagyása óta.


Egészségtudatos vagyok, de a saját prioritás- és véleményrendszerem szerint. Nem könnyű (lehetetlen) megállapítani, mi jó és mi nem, ha az ember nem szakértő, én igyekszem tájékozódni, józan paraszti ésszel elgondolkodni s a saját szervezetemre figyelni, hiszen nem mindenkinek teljesen ugyanaz az egészséges s a közérzetünkre is máshogyan hat egy kupac cukor.


A tömény cukrot sok éve hagytam el, illetve évi egyszer veszek mézet, mert finom. Nagyon óvatosan fogyasztom, eléggé elszoktam a cukortól.


Már csak a fogaink miatt nem eszünk cukrot, kár, hogy nem hamarabb váltottam életmódot.

2018. febr. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Nekem az egészsége sétkezésbe beletartozik az hogy nem igazán használok cukrot...
2018. febr. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
Egyedul a kavemhoz hasznalok (nad)cukrot, fozeshez nem, sosem ertettem az ilyen cukros borsofozelek es a hasonlo koncepciokat. Sutni pedig nem szoktam, ezaltal lisztet se hasznalok nagyon, teljes kiorlesu van itthon de talan parhavonta egyszer kivanom meg a fozeleket, mashoz nem kell. Tobbnyire zoldseges eteleket sutok vagy fozok es kokuszolajat hasznalok, ha kell.
2018. febr. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%
Xilit és nádcukor van itthon, kávémba-teámba édesítőszert használok. Készítek néha édes kajákat, többnyire kelt tésztából, buktát, kakaós csigát pl. Paradicsomszószba, borsófőzelékbe is teszek egy kávéskanál xilitet vagy nádcukrot, vadasmártásba, párolt káposztába is kell pl., karamellizálva. Kókuszolajat használok, a lehető legkevesebbet, kevés habarást, rántást, de főzök mindenfélét a wokban készült halas-zöldséges kajáktól a tökfőzeléken át a szuvidolt marhapofáig és csülkös bablevesig, nemcsak zöldséget és párolt csirkemellet.:-)
2018. febr. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!