Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Egyéb kérdések

A kérdés

Ha még sosem ettem, de bejönnek az ázsiai ízvilágú ételek, a teriyaki szószt szeretni fogom?

nekem még nem volt szerencsém autentikus távolkeleti ételekhez, annyi tapasztalatom van hogy van itt kínaibüfé és onnan sokmindent szeretek, de tudom hogy ég és föld. most láttam a sparban leértékelt termékek közt ilyen kisebb kiszerelésű kész teriyaki szószt, ez hasonló ízvilág lenne? csak nem akarok feleslegesen költekezni

2018. febr. 19. 19:24  Privát üzenet  

A válaszok

Nem lehet tudni. Én egyszer vettem, de képtelen voltam felhasználni, gondolom, a cukor zavart igen erősen. A kínai büféktől a különféle japán éttermekig nekem igencsak bejött sok ázsiai étel, de a teriyaki szósz nagyon nem. De pl. 2 szójaszósz között is hatalmas különbség van, az egyikért odavagyok, a másikat meg nem enném, igaz, ez utóbbiak inkább azok, amikbe mindenféle bele nem illőt beleszórnak, nem autentikusak...

Van olyan, hogy bejön az embernek egy nép, ország jellegzetes konyhája, de bizonyos fűszerek nem. Ekkor az arra a fűszerre építő szószok és ételek bizonyára nem fognak neki ízleni, csak mert a többi étel igen.

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2018. febr. 19. 19:58 Privát üzenet

Én imádom.

De nem minden teriyaki egyforma, a LIDL-öst például visszaköptem, annyira ecetes íze volt. A legjobb a Kikkoman pl., de az sokkal drágább is.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont 2018. febr. 20. 21:06 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan szokás tálalni az ázsiai (jellegű) ételt?
Budapestiek, ezek közül melyik ázsiai boltot ajánlanátok?
A kínai, ázsiai kajában tényleg szójából van a "csirkemell"?
11. kerületben valami pár száz forintos kajálda?
Teriyaki és a szója szósz mibe különbözik?
Győrben hol tudnék kapni ázsiai stílusú konyhai cikkeket, mint leveses tálak, rizses tálak, evőpálcikák stb?

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!