Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha még sosem ettem, de bejönne...

Ha még sosem ettem, de bejönnek az ázsiai ízvilágú ételek, a teriyaki szószt szeretni fogom?

Figyelt kérdés
nekem még nem volt szerencsém autentikus távolkeleti ételekhez, annyi tapasztalatom van hogy van itt kínaibüfé és onnan sokmindent szeretek, de tudom hogy ég és föld. most láttam a sparban leértékelt termékek közt ilyen kisebb kiszerelésű kész teriyaki szószt, ez hasonló ízvilág lenne? csak nem akarok feleslegesen költekezni
2018. febr. 19. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:
69%

Nem lehet tudni. Én egyszer vettem, de képtelen voltam felhasználni, gondolom, a cukor zavart igen erősen. A kínai büféktől a különféle japán éttermekig nekem igencsak bejött sok ázsiai étel, de a teriyaki szósz nagyon nem. De pl. 2 szójaszósz között is hatalmas különbség van, az egyikért odavagyok, a másikat meg nem enném, igaz, ez utóbbiak inkább azok, amikbe mindenféle bele nem illőt beleszórnak, nem autentikusak...

Van olyan, hogy bejön az embernek egy nép, ország jellegzetes konyhája, de bizonyos fűszerek nem. Ekkor az arra a fűszerre építő szószok és ételek bizonyára nem fognak neki ízleni, csak mert a többi étel igen.

2018. febr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom.

De nem minden teriyaki egyforma, a LIDL-öst például visszaköptem, annyira ecetes íze volt. A legjobb a Kikkoman pl., de az sokkal drágább is.

2018. febr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!