Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha bárminemű ételre szórok 2...

Ha bárminemű ételre szórok 2 maréknyi zöldségkeveréket, így eszem meg, az már egy fokon egészséges életmód?

Figyelt kérdés
Nekem mindegy milyen étel,vagy alárakom,vagy rászórom,ezzel váltom ki néha a savanyúságokat,friss natúr zöldségkeverékről beszélek.Mennyit javít ez az egészséges életmódon ?
2018. máj. 9. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem attól leszel egészséges, hogy eszel valamit, hanem attól, hogy nem eszel valamit. Egyébként a savanyúság pont hogy nem problémás ilyen szempontból. Ha egészségsen akarsz élni, akkor javaslom, hogy inkább a készételeket próbáld meg kerülni. Főzz magadnak jó alapanyagokból, étkezz változatosan, és mozogj sokat. Ês ha lehet ne próbálj mindenféle hóbortokat követni, mert nincs értelme.
2018. máj. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Izgi lehet a túrós csusza két marék tökkel és sárgarépával.:D A zöldség persze jó, pláne, ha nem a zacskós keverékeket veszed, de azért az se mindegy, hogy amúgy mit eszel. A csülkös pacal nem lesz attól egészségesebb, hogy rászórsz egy zacskónyi teszkós salátakeveréket.
2018. máj. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
mi a baj a savanyúsággal??
2018. máj. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Igen, egészségesebb ha eszel zöldséget az ételek mellé, mint ha nem eszel.
2018. máj. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mindenképpen jobb, de akkor az igazi, ha a főételből a zöldségeknek megfelelő mennyiséggel kevesebbet eszel.


Én pl. 25 kg-t fogytam és elmúlt az inzulinrezisztenciám, sőt most kismamaként is jó a cukrom (2szer is terheltek). Pedig ugyanúgy ettem és eszek pizzát is, csak pl. amíg régebben megettem egy egész 32 centist, most egy nagy adag zöldsaláta mellé max 2 szeletet tudok megenni.


Minden tápanyagból kell a szervezetbe és most nem azt mondom, hogy napi szinten jó a pizza, de az sem egészséges, ha minden finomról lemond az ember, mert akkor meg mentálisan megy rá.


Igyekezz törekedni a minőségi alapanyagokra.

2018. máj. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

"Nem attól leszel egészséges, hogy eszel valamit, hanem attól, hogy nem eszel valamit."


Szóval aki rendszeresen fogyaszt friss zöldségeket, gyümölcsöket, rostos ételeket, vitamindús magvakat, tehát bevisz minden hasznos tápanyagot, az NEM lesz egészséges, de aki kerüli a fehér kenyeret, a cukrot, és azon kívül zöldséget SEM eszik meg gyümölcsöt SEM, és 0 gramm vitamint visz be a szervezetébe, nehogy véletlenül túllépje a napi kalóriakeretet egy fél eperrel, az egészséges lesz... érdekes. :D

2018. máj. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59% :DDDD
2018. máj. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Mi a baj a csülkös pacallal??
2018. máj. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#6: Nyilván nem így értette, csak nem akart sok mondatot írni a témában, így túlzottan leegyszerűsödött a dolog.

De rámutatott, hogy nem attól lesz egészséges az étrend, mert valami jót eszik az ember.

Attól sem, ha valamiket kihagy, persze, a kettő együtt fontos, sőt, a mennyiségek is.

A fogyókúrás témaközben gyakran leírják a segítségkérők, hogy mit nem esznek. Arról egy árva szót nem, hogy mit igen, pedig az is fontos... Akár fogyásról, akár egészségről van szó.


Kérdező, nem, ez nem így működik. A zöldséggel beviszel egy pici tápanyagot, de ettől még igen pocsék is lehet az egész napod. Rengeteg zöldséggel is lehet rossz a napod, attól függ, mit, mennyit eszel az igényeidhez képest.


Azt én sem értem, mi a gond a savanyúsággal, bár aki nem maga készíti, annak elég nehéz cukormenteset találni, nem mintha azon a csepp cukron sok múlna.

2018. máj. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8: Passz, egyeseknek az, hogy nem csirkemell vagy sovány hal, tudod, vannak ilyen trendi dolgok és a többi automatikus ellenséggé képes válni. Én is utálom, amikor pl. a csirkecombra úgy néznek, mintha zsírszalonna lenne (semmi baj a zsírszalonnával, csak bizonyos helyzetekben előnytelen).

Ha engem kérdezel, a világon semmi baj nincs vele, ha minőségi forrásból származik. Most az ökolábnyomot és egyebeket nem nézve, csak az egészséget.

2018. máj. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!