Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Honnan tudom hogy le volt e...

Honnan tudom hogy le volt e permetezve a bodza?

Figyelt kérdés
Szedtem bodzat szörphöz az utcáról. Ha esetleg le volt permetezve és a szörpöt a végén felforralom, akkor nem fog ártani a permet?

2018. máj. 9. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A permetszereket a forralás nem semlegesíti!
2018. máj. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Természetesen árthat. Soha ne szedj le semmit Az utcán! Se bodzát, se cseresznyét, se semmit! Pont amiatt, mert nem tudhatod hogy permetezve volt-e (és persze azért mert nem a tied) és az mérgező.
2018. máj. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor nem készítem el.
2018. máj. 9. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
A bodza általában vadon nő, még a valakinek a kertjéhez is tartozik, nem hiszem, hogy le lett volna permetezve. Viszont azért nem szedünk út mellett növényeket enni, mert a por, kipufogógáz miatt szennyezett, amit egy mosással nem tudsz eltávolítani róla. Úttól távolabbi helyeken szedj bodzát!
2018. máj. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Általában a bodzát nem szokták permetezni, mert vadon nő, gaz növény.

Mi nálunk van a kertben 2-3-bokor is. Sajnos minden évben tele van tetűvel és azokat szoktuk permetezni, meg azt is szedjük le magunknak mert nem az utcán van, hanem bent a kertben az utaktól távol.

Az utcai azért nem jó mert poros, kipufogógáz, stb.

Ha mégis esetleg valaki permetezte akkor a levelén látszik a permetszer nyoma, de egy kiadós eső után már szedhető, csak akkor meg ha már ki vannak nyílva a virágok akkor meg az eső miatt kiázik a virágpor és nem lesz a bodza szörpnek olyan intenzív bodza íze.

Menj el erdőbe, erdőszélére, mezőkre és ott szedj bodzavirágot, ne a forgalmas utak, utcák melletti bokrokról.

2018. máj. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha az utcán szedted a saját házad előtt, akkor illene tudnod, permetezted-e :)


Más előtt meg nem szedjük a beleegyezése nélkül, mert az az ő tulajdona!

Nálam szilvafák vannak és az utca közepéig enyém a terület, melyet öncélúan kisajátított az önkormányzat, de azért lazán megbüntet 30 000-re, hogy nem mostam le a házam előtt más által elpottyantott szart az útról.

A szilvafáimat is rendszeresen megdézsmálják, idén pl. a beérés előtt elfogyott az összes.

Az áramszolgáltató is kisajátított egy sávot, majd kaptam a felszólítást nyírjam le a füvet hetente, vagy beperelnek :)

2018. szept. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!