Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Másnak is szűkös a hó vége,...

Másnak is szűkös a hó vége, ti mit esztek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Köszönöm, ha segítetek! Abszolút kezdő vagyok.

2018. jún. 29. 11:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
zsíros kenyér - most ettem, paprika,kis mustár... Mennyei!
2018. jún. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Én nem olyan régen találtam ezt írást egy spórolós kérdésben itt az oldalon. Sok jót ír az írója szerintem elmentettem magamnak. bemásolom neked hátha segít kicsit.


Én kicsit máshonnan közelíteném meg az a spórolás és olcsó ételek elkészítését vagy beszerzést. .Számold ki, hogy egy napra mennyi pénz jut és azt is, hogy napig kell ezt a pénzt beosztani. A napi pénzt szorozd meg a napok számával. A kijött összegből tervez heti menüt. A menüdet, úgy tervezd meg, hogy nézd a boltokban, ami hozzád közel van az akciókat és az alapján vásárolj. Piacra délután zárás előtt menj és a kofáktól a kicsit sérültebb maradék zöldségeket fél áron meg tudod venni. Ezeket a kis hibáitól még bármire felhasználhatod. Sokkal könnyebb így beosztani a pénzt. Sokat tudsz spórolni, pl. ha olyan leveseket, készítesz,,,,,, amik tartalmasak ezeket 2 napra főzheted. Gulyás, ragú levesek, stb.. Szárnyas aprólékot is vehetsz, de jobban jössz, ki ha egy egész csirkét veszel, és te magad darabolod fel. Egy egész csirkéből 4-6 féle étel készülhet. Leves, pörkölt, rántott hús, sült… a darált húsos ételek is elég laktatóak egy jó töltött káposzta, bolognai, rakott kel. A tésztafélékből ilyenkor inkább az olcsóbb megoldás, ha kelt tésztákat készítesz pl. egy jó tartalmas leves mellé bukta, fánk, stb.… Vagy pl. a gombócok is jó választás ilyenkor lekváros, diós, szilvás. A májas ételeket is olcsón kilehet hozni.

. A boltokban keresd a sárga címkés közeli lejáratú árukat. az, ha húst veszel, így akkor tedd fagyasztóba felhasználásig. Nagyon jó dolgokat lehet kifogni ha, van valami ünnep és nincs nyitva 1-2 napig a bolt akkor este zárás előtt kell menni 1-.2 órával. Mert ilyenkor az akciós ládát tele pakolják minden jó cuccal. Ilyenkor feláron juthatsz hozzá élelmiszerekhez húsok, zöldségek stb.. A másik, hogy túlköltekezés ellen készpénzt vigyél magaddal a bankkártya helyett.

2018. jún. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

2-es nagyon jól leírta. Fogadd meg a tanácsait.


Azt nem írtad, hogy kb. mennyi pénzed van fizetésig, mert így nehéz ötleteket adni, ha már így jártál.

2018. jún. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Húsleves csirkecombból, farhátból, amit utána kiránthatsz, rizzsel, krumplival, megvan két napra két fogás.

Csontleves mellcsontból, sok tésztával

paprikás krumpli

krumplis tészta

házi pizza,

lángos

pásztortarhonya


Nálunk az interspar szokott olyat hogy zárás előtt fél órával fél áron adja a másnap lejáró húsokat, ha fagyasztóba rakod nem lesz baja. Én pont tegnap vettem így fél kiló darált húst 200 forintért.


Főzz nagyobb adagot, így több napra elég.

Ha van maradék amit már nem kívánsz, ne dobd ki, tedd be a fagyasztóba, és elő tudod venni ha nagyon kifutnál a keretből.


Kenyeret, zsömlét én pl otthon sütök, sima sütőben, jénai tálban, 120 forintból van több mint egy kiló kenyerem.


Ha valami akciós, vegyél többet, alap élelmiszerek(rizs, krumpli, tészta, olaj, fűszerek, hagyma) mindig legyen otthon, ezekből mindig ki lehet hozni valami ehetőt.

2018. jún. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
4 es. Hogy sütöd a kenyeret? Leírnád?
2018. jún. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Huu ha hazaértem a munkából belinkelem a receptet. Mióta ezt találtam nem esszük meg a boltit.
2018. jún. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Most azonnalra már nem segítség, de talán a jövőben igen: egyszerűen leveszem a 4x a heti kajapénzt, és az a kajapénz, ahhoz nem nyúlok. Így az utolsó hétre is pont ugyanannyi jut, nincs “hó vége” soha.
2018. jún. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

Egyszerűen: kb. kiszámolom, egy héten mennyit fogyasztunk, és azt kiveszem az összesből.


Így nincs olyan, hogy "hó vége", mert ahhoz a pénzhez nem nyúlok vész esetén sem!


De szerencsére már nincs ilyen problémánk, a párom fizuemelést kapott, én is dolgozom, így nem kell spórolnunk már, de 1,5 éven keresztül igencsak meg kellett gondolni, mire költünk - betegség miatt nem dolgozhattam :(

2018. jún. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Alap élelmiszerekből mindig sokat tartok itthon (kivéve, ami csak frissen jó). Nagy tételben veszem, amikor akciós. Ha bármi miatt nem tudok vásárolni, főzök abból, ami van itthon.
2018. jún. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Piacra délután zárás előtt menj és a kofáktól a kicsit sérültebb maradék zöldségeket fél áron meg tudod venni.


Francokat. Inkább hazaviszik és kidobják, de nem adják olcsóbban nálunk...

2018. jún. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!