Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » "A félbevágott citromnak csak...

"A félbevágott citromnak csak a külsején van penész, így a belseje ehető"?

Figyelt kérdés

Csak szerintem hülyeség az ilyen felfogás? Attól, hogy látható penész csak kint van, a belsejében már ugyanúgy tele van minden spórákkal, max. nem látszik még.


Ugyanígy: a margarin nem penészes részei ugyanúgy fogyaszthatóak, és még sorolhatnám.


2018. júl. 21. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Valahol olvastam erről egy listát, hogy melyek azok az ételek, amikben szemmel nem láthatóan is gyorsan elszaporodik a spóra, és melyek azok amikből még kivágható.

A lágy, lédús élelmiszerekben láthatatlanul is gyorsan terjednek, és ilyenek a citrusfélék is. A vaj úgyszintén, lekvár, paradicsom stb.

Amikből kivágható: Répa, gyömbér, alma, krumpli, tökfélék stb., tehát a keményebbek.

Megjegyzem, ha a citrom héján van, én még simán felhasználom, de arról a területről vágok ki valamennyit.

2018. júl. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Ami peneszes, az nem eheto. Nem ertem ezt a sok idiota kerdest egyebkent. Lehet hogy ki tudod vagni belole a szemmel lathatoan peneszes reszt, de van ott meg boven ami nem lathato.
2018. júl. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Én rendszeresen megeszem az ilyen déligyümölcsöt, persze a penészes területet kivágom. Egyébként meg tekintsd nemes penésznek az ilyet. Különben is, ha penész jelenik meg a héján, az már azt jelenti, hogy a a rápermetezett gombairtószer lebomlott, én meg azt hiszem, hogy a gombairtószer károsabb az egészségre, mint a penész.
2018. júl. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Egyébként meg tekintsd nemes penésznek az ilyet."


Ez milyen hozzáállás? (Mert ugye, javíts ki ha tévedet, ez nagyon is nem nemespenész)

2018. júl. 21. 19:51
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

A természet egyik csodája az emberi gyomor..ami abba bekerül, annak annyi..ha módjával is, de kell az immunrendszert erősíteni, ill. szintentartani...


ezek egyike az akármilyen penész(gomba)..a penészes sajtok, a téliszalámik, némelyik erjedő gyümölcs, must, stb..és a penészeshéjú citrom..levág, a többit boldogan megeszi..


sokan a lekvár tetejéről lekapják a penészt, aztán a többi mehet a gyerek vajaskenyerére...

2018. júl. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Simán megeszem a penészes cuccokat a penész eltávolítása után (+ egy kis ráhagyás), ha nálam történt a penészedés, tehát tudom, hogy amikor megvettem még nem volt az.
2018. júl. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
apenészes húst kerüld. de a gyümölcsről elég levágni.
2018. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!