Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit tudnek csinalni? Baracklek...

Mit tudnek csinalni? Baracklekvart tettem el es tul sok natriumbenzonatot tettem bele. Kinyitottam egy uveget es csipi a nyelvemet. Mit lehet csinalni fozzek hozza meg lekvart es fozzem ossze az egeszet ki nem akarom dobni mert sokba kerult

Figyelt kérdés
2018. júl. 22. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Nem igazán lehet vele bármit is tenni ez ellen.


Legközelebb hagyd ki teljesen a tartósítószereket, mert teljesen fölösleges, ha tisztán dolgozol, anélkül sem romlik meg semmi.

2018. júl. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32%
Mennyit tettél bele? Azaz hány kg-ra valót?
2018. júl. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már nem tudsz segíteni, de itt van egy kis segítség az adagolás hoz, ha legközelebb használni akarod.

Nátrium benzoáthoz

Az ajánlott adagolási mennyiségek:

Üdítitalok, vízalapú szörpök 0,3 g / liter Gyümölcsszörpök 0,2 g / liter

Dzsem, zselé, lekvár 0,3 g / liter

Zöldség- és gyümölcskonzervek 0,3 g / liter


Üdítitaloknál célszerű kálium-szorbáttal kombinált tartósítást végezni.

Az ajánlott adagolás: kálium-szorbát 0,3 g /l, nátrium-benzoát 0,2 g / l.


Legközelebb így alkakmazd:


A kimért mennyiségű nátrium-benzoátot kb. 10-szeres mennyiségű forró ivóvízben feloldjuk, majd erős keverés mellett az üdítitalban, szörpben illetve a zöldség- vagy gyümölcskonzerv felönt levében egyenletesen eloszlatjuk.

2018. júl. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!