Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 2015. 04.19-én lejárt mogyorós...

2015. 04.19-én lejárt mogyorós táblacsokit meg lehet még enni?

Figyelt kérdés
Keresztanyum adta, de nem tudta hogy lejárt. Ránézésre semmi baja, és nem kukacos😂. Ha megeszem nagy fosás lesz belőle?

2018. aug. 9. 18:37
 1/10 anonim válasza:
64%
Szerintem ne kísérletezz vele XDD vagy ha igen akkor csak a wc-n
2018. aug. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Egyed csak.
2018. aug. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ettem pár kockát, kicsit faj a pocim, gondolom akkora csokitol mivel nemsokra a kostolás után kezdet.. hat akkor kuka!;)
2018. aug. 9. 19:02
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
lehetni lehet, csak nem szabad.
2018. aug. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Bátor vagy hallod :D :D :D
2018. aug. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor már kicsit avas szokott lenni.


Amíg nincs fehéres elszíneződése és nem törik túl könnyen, porladva, addig ehető és finom.

Ha már megavasodott, akkor ehető, nem fogsz fosni, de nem finom.


Ha finom, akkor nem lesz tőle bajod.

Add nekem! Én megeszem.

2018. aug. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Nekem is volt 3 eves kinder csokim :D en meg se probalkoztam meg enni... tiszta sarga volt a tej resze :(.
2018. aug. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán meg lehet enni! Ide vele!
2018. aug. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
6-osnak és mindenkinek teljes felelősséggel tudatom, hogy a fehér elszíneződés a csokoládé felületén eleinte nincs kihatással a fogyaszthatóságára. Ez csupán a csokiban levő zsiradék kicsapódása, semmi más. Ez viszont idővel megavasodhat. Kis mennyiség elfogyasztása így is veszélytelen. Van aki kimondottan kedveli az avas ízt (fura gusztusa van...), de nagyobb mennyiségben káros. Ha főzőcsokiról van szó, megenném. Tejcsokiesetében - megkóstolnám (akár 2-3-szor is) és döntenék. Én megkóstolnám
2018. aug. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Még nem hallottam, hogy valaki megegye a régi fehéres külsejű csokit (rajtam kívül).

Az ilyen elfeledett szaloncukorból csokiból simán becsapok két nap alatt fél kilót.

Emésztési problémák nélkül.


Lejárat után kb 8-10 éves kora körül kezd ehetetlen, élvezhetetlen lenni az avasodástól.

Akkor már a szaga és íze is kellemetlen.

2018. aug. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!