Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hány fokon kell elkészíteni a...

Hány fokon kell elkészíteni a popcornt úgy, hogy a már kipattogott szemek ne égjenek meg, csak melegedjenek? Tehát mennyi az ideális, és kb hány percet venne igénybe azon a hőfokon a popcorn készre pattogtatása?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy 150 grammnyit szeretnék egyszerre pattogtatni. Na, valami matek-gasztro zseni kitudja ezt számíteni?

2018. aug. 22. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Én három és fél percig pattogtatom a mikróban, akkor pattog ki mind.De ez a popcorn minőségétől is függ.Hőfokot nem tudok mondani,nekem elég spéci a mikróm...
2018. aug. 23. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi lennék, hogy mihez kezdenél mondjuk azzal az információval, hogy 175 °C.
2018. aug. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én max hőfokon pörgetem a mikróban. Végig ott állok mellette, hallgatom a szemek kipattogását. Valahol azt olvastam, hogy ha két másodpercig egy sem pattog ki, akkor le kell kapcsolni, mert onnantól kezd megégni. Ez általában nálam olyan 2 perc körül történik meg. 10-ből 9-szer sikerül :)
2018. aug. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igazából az érdekelne, hogy például a mozikban hogyan csinálják, hogy pattogtatják, és nem ég oda, vajon az hány fokos lehet mind az alja, mind pedig a belső hőmérséklet. Tulajdonképpen erre irányult a kérdés, hogy a sütőben pl alufóliával lefedett tepsiben akár, mennyi idő, és hány fok lehet? 175 °C ideális lenne? Nem tudom, eléggé gyenge a kipattogott szemek szerkezete nem? + nem csomagolt popcorn érdekel, mert annak más az íze, és az állítólag egészségtelen pálmaolajjal van megspékelve. Csináltam már edényben gáztűzhelyen popcornt, de az volt a baj, hogy nem úgy vette fel a fűszer ízét, vagy nagyon kevés, vagy túl sok lett. Ehhez is adhatnátok tippeket. :D A másik meg, hogy ha pattogtatás előtt fűszerezném be, leég, és ezért is érdekelne, hogy mennyi az az ideális hőfok, amivel az első kipattogott szemek nem égnek oda.
2018. aug. 24. 21:51
 5/5 anonim ***** válasza:
rica-rica-kukorica... XD
2018. szept. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!