Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kedves Anyukák! Mit csomagolto...

Kedves Anyukák! Mit csomagoltok a gyerekeknek tízóraira, ebédre, uzsonnára, az iskolába?

Figyelt kérdés
Az unokám (12 éves) nincs befizetve az iskolában, és én nagyon aggódom emiatt, nem lehet csak szendvicsen élni . Szeretnék segíteni valahogy, csak kevés ötletem van, mit lehetne készíteni, ami tápláló, és kibírja az egész napot hűtés nélkül.

2018. szept. 11. 07:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Semmi baja nem lesz a szendvicstől, ha este meleg vacsora van otthon.
2018. szept. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

Így van, semmi baja nem lesz.

Lányom ma salátás rántott húsos zsemlét vitt.

2018. szept. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%

Apukák nem kompetensek, kedves turbónagyi?


Semmivel nem rosszabb ebédre szendvicset enni, és vacsorára meleg, mint fordítva.


Segíteni meg akkor segíts, ha a menyed megkér. Nem vagy kompetens. A fiad az.

2018. szept. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
4%
A sulikban van konyha, meg hűtő. Főzöl neki, és kis ételhordóba, reggel mikor megy, beadja, és ebédkor meg microba megmelegíti magának és tud enni együtt a többiekkel..
2018. szept. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
18%
4+ Általában sulinkét 3-4 micro van, és mivel csoportosan mennek kajálni, így nem kell sorokat állnia..
2018. szept. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

Semmi baja nem lesz a szendvicstől. A buta nagymamától annál inkább.

A mikróról meg annyit,hogy egyrészt sok iskola nem is engedi, hogy a gyerek főtt ételt vigyen magával, másrészt nincs minden iskolában 3-4 mikró, pláne hűtő a diákok számára. Nálunk anno a tanáriban volt, diákok nem használhatták.

2018. szept. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%
Én a lányomnak szendvicst készítek, vagy pékárut veszbmagának az iskolába menet. Gyümölcsöt is adok hozzá neki. Mikor 4 óra körül haza ér, akkor szokott itthon ebédelni". Nincs abban semmi, ha nincs betartva a déli főétkezés. Sőt manapság már a munkahelyek sem ahhoz igazodnak hogy délben mindenki mehet meleg ételt enni. És tényleg ne akarj ezzel bekavarni. Az anyja biztos tudja mi a jó a gyereknek. Esetleg kérdezz rá az anyjától, hogy segíthetsz e azzal, ha csak ebédre befizeted a gyereket. Lehet nem állnak úgy anyagilag. Soknak az a pár ezer forint is kell.viszont otthon úgyis főznek. De ha valamilyen diéta miatt nincs befizetve, akkor meg főleg ne legyél szupernagyi.
2018. szept. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%

Konyhai hűtőbe külsős kaját... ! :D Mert az úgy működik mi?! :)


Kedves kérdező, szendvicsből is lehet tápláló ételt készíteni, úgyhogy a kérdés indokolatlan.


Egyébként lehet szendvicsen élni, csak unalmas.

Mint ahogy folyamatosan főtt ételen élni is baromi unalmas. Napi 1-2 étkezés, ha az hideg kaja, teljesen rendben van.

2018. szept. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%

Szoktam tenni neki gyümölcsöt, műzli szeletet, mogyorót, mazsolát, ropit, főtt tojást (pucolva), répa csíkokat, ivójoghurtot, tejet, kakaót.

Szendvics lehet mindenféléből: zsemle, korpás kifli, rozskenyér, kalács, abonett, burgonyás kenyér, sajtos kifli, stb.

Bele mehet halkrém, sonka, körözött, lekvár, vajkrém, sajt, méz, paprika, uborka, paradicsom, saláta, retek, rántott hal, sült hús, rántotta, stb.

Lehet tenni bundás kenyeret, péksüteményt, pizzát, pogácsát, linzert is.

A tízórai szünetig a joghurt vagy kremtúró is eláll, nincs olyan meleg.

Ha nem minden nap párizsis zsömlét kap, akkor sokkal egészségesebb és változatosabb is az étkezése, mint a klasszikus iskolai menza. Pont azért nincs befizetve, mert nem ízlik neki, úgyse eszi meg, és éhesen marad.

Indulás előtt reggeliznek, este vacsora együtt. Akkor se lesz bajunk, ha este is csak egy rántottát vagy valami hideget eszünk, de igyekszem naponta főzni.

2018. szept. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok szuper nagyi, a lányunk egyedül neveli a gyerekét, és sokkal később ér haza mint, a kislány.

Ettől az évtől kezdve nincs befizetve, mert annyira romlott a minőség, hogy alig eszik belőle valamit.

Ha egy településen laknánk, ez a kérdés fel sem merül bennem, mert mindig jutna neki meleg étel.

Nem szoktam beleszólni az életükbe, csak azt szerettem volna megtudni,hogy más hogyan oldja meg, de látom rossz helyen kérdeztem.

Azok akik tudnak, kérem válaszoljanak. Természetesen az apukák is.

Minden választ köszönök. A hasznosakat különösen.

2018. szept. 11. 10:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!