Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha egy-két naponta megiszok...

Ha egy-két naponta megiszok egy-két sört (29 évesen, munkából hazaérve), az azt jelenti / jelentheti, vhogy alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés
2018. szept. 12. 19:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
75%
Határozd el, hogy csak hétvégén iszol egy-két sört. Ha nem sikerül betartanod, akkor alkoholista vagy.
2018. szept. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
83%
Én úgy tudom, hogy aki minden nap fogyaszt alkoholt, az (a bevitt alkohol mennyiségétől függetlenül) alkoholistának számít.
2018. szept. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%
2018. szept. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
69%

Az én definícióm szerint nem. A rendszeresség még nem alkoholizmus, akkor az is az, aki napi egy csepp rumot tesz a kávéjába az íze miatt, de nem függ tőle? Szerintem nem.


A te mennyiséged szolid s ha csak jólesik, az még nem gond. Ha függsz tőle, az az.

2018. szept. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
70%
te is záher hívő vagy utolsó? 35 éve nem voltam részeg, pedig naponta, este 2 sör lemegy. a kollégám fizetéskor 3-4 napig fetreng a saját hányadékában, utána fizetésig alig iszik. Akkor ki az alkoholista?
2018. szept. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
31%

Alkoholista az, aki részegségig issza magát sűrűn, de nem feltétlen napi szinten. Tudom miről beszélek, alkoholista apával áldott meg a sors...

Amíg azért iszod, mert jólesik egy hosszú nap után, 1-2sör(nem több) nincs gond. :)

2018. szept. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
78%
Az alkoholista orvosi definicioja ha csak minden penteken elfogyasztasz egy sört mar alkoholistanak szamitasz. Mivel rendszeresen teszed. Ugyhogy a szakirodalom szerint alkoholista vagy.
2018. szept. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
63%
Én meg úgy vagyok vele, az az alkoholista, aki alkohol függő. Neki mind1 mit iszik, csak ártson. Én meg az ízét szeretem, ahogy a citromlének és a kávénak(cukor nélkül). Nem is vagyok hajlandó akár mit meginni.
2018. szept. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
69%
#7. Olvass utána jobban, mert én nem ezt olvastam. ;) Tegyük fel, hogy heti 1x elszívok 1szál cigit, akkor már láncdohányos vagyok?
2018. szept. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
75%
Hát pedig sajt lajos baromi nagy tévedésben vagy! Na mindegy. Úgy is hiába magyarázza neked bárki, úgy látom, a falnak beszélnek.
2018. szept. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!