Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit kérnétek enni?

Mit kérnétek enni?

Figyelt kérdés

Hétközben koliban vagyok ahol sajnos nem igazán van lehetőség sütni-főzni. Anyukám mindig kérdezi mit csináljon enni,ha hazamegyek. Ti mit kérnétek?

Illetve a koliban is szoktam vinni kaját? Mi az ami könnyen szállítható és finom újramelegítve?



2018. szept. 19. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Azt kérj, amit TE szeretsz.


Melegítve meg minden egytálétel és raguétel finom.

2018. szept. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez inkább amolyan ötletgyűjtés.
2018. szept. 19. 19:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Halászlé, vadas, spagetti tejszínes carbonara/paradicsomos szósszal, paprikás csirke, harcsapaprikás túrós csuszával, vadpörkölt dödöllével, rántott őzláb/vargánya, gombapörkölt (tombol a gombaszezon, a hűtőm csurigvan vargányával meg őzlábbal), töltött káposzta, káposztás cvekedli, túrós csusza tejföllel, piritott szalonnával és kaporral, sóskamártás tört burgonyával, főtt tojással és resztelt májjal, tökfőzelék fasírozottal vagy pörkölttel, zöldbabfőzelék fasírozottal vagy pörkölttel, borsófőzelék virslivel... lasagne al forno, muszaka,rántott hal majonézes burgonyával, hájas kráfli, diótorta, zserbó
2018. szept. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
#3 Karácsonyig.
2018. szept. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tésztát, rakott krumplit.
2018. szept. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pörkölt nokedlivel. :D
2018. szept. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
székelykáposzta
2018. szept. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit szeretsz s amit a koliban nem tudsz enni, legalábbis nem úgy, ahogy ő készíti...


Ez még a lehetőségeitől is függ, mivel ha nem jut kiváló minőségű házi húshoz, akkor speciel én húst garantáltan nem kérnék tőle.


Ha épp nem kívánsz semmit, akkor szerintem édesanyádnak is lesz ötlete, az én anyósom sem kérdezi meg, mi legyen, csak süt-főz, ami mindig finom.


Az egyik tipikus koliba vivős kaja, bár nem meleg étel, a pogácsa :D De sok húsétel is jó újramelegítve, de szinte minden étel ilyen, egyes tésztaételek merednek ki (lehet, hogy ez nem az irodalmi nyelv része, anyáim így mondták, amikor keményebb, itt-ott szárazabb, kevésbé vonzó lett a gombóc, palacsinta, száraztészta), azok nem jók később. S nyilván a romlandó ételek sem játszanak (gomba, nyers tojás, nincs sok ilyen). De szerintem ezekkel is tisztában van az édesanyád.

2018. szept. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
98%
Palacsinta, rétes, gyümölcsleves. Én ilyen édes dolgokat kérek anyumtól. :)
2018. szept. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Amiket eddig én hoztam, illetve otthon várt: rántott hús krumpli pürével, hagymakrémleves, székelykáposzta, káposztás cvekedli, fasírt, sült kacsamell, sült pulyka batátával, sajtos karfiol
2018. szept. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!