Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A depressziótól sokat eszek,...

A depressziótól sokat eszek, miért?

Figyelt kérdés
Vannak nagyon mély depressziós időszakaim. Ez már a nagyon súlyos időszakoknak nézki és elkezdek enni mert megéhezek. Ugyanez van a csokival. Tele eszem magam. Emiatt hízok sokat.
2018. szept. 19. 20:20
 1/5 anonim válasza:
100%
Mert az evés örömöt okoz. Gondolom azzal kompenzálsz.
2018. szept. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
csoki = boldogsághormon
2018. szept. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Ne is az evest fogd vissza hanem sportolj melle ezerrel es az evest lehetoleg egeszseges dolgokbol rakd ossze, ha ehezel csak depisebb leszel viszont sport nelkul meg dagadt.
2018. szept. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
És nem mellesleg a sport is ugyanolyan boldogsághormonokat termel, mint a csoki.
2018. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A sport remek ötlet, engem az feldob, míg csokitól még soha nem lettem picit sem boldogabb... Pedig nagyon szeretem, jóízű, de egy csemege uborka vagy egy tojás több örömet okoz... Lehet, hogy nálam el van tolva valami.

Szóval, a sport. Sokunknak jólesik, eleve mikor csináljuk vagy legalább utána, de az eredménye is jó... S ugye, a kalóriakeretünket is megnöveli...


Sokan esznek depressziótól, mások koplalnak ilyenkor vagy isznak vagy sokat alszanak, akármi. Ezek mind elég tipikus esetek, nincs ebben semmi különös.

Nem a legjobb erősen rámenni az étel komfortérzetet növelő hatására, de bizonyos szintig természetes s jobb, mintha lent maradnál a mély kút fenekén. De azért ne tömény ételekből egyél meg egy nagy halommal, mert az lehet, hogy közben jobb, de utána nem lesz az.


Ha megéhezel, egyél, persze, azzal még nincs gond. Egy igazán jó étrenden ehetsz, ha megéhezel, jóllakásig, attól még nem hízol (megfelelő mozgás mellett legalábbis).


De ha nem vagy éhes, inkább rágcsálj zöldséget vagy igyál egy finom teát (az is segíthet valamit lelkileg is, bár persze csodákat nem érdemes tőle várni, engem még sosem hozott sokkal kijjebb. nem vagyok depressziós, de NAGYON komor élethelyzetben vagyok sok éve. sétálni, zenét hallgatni, az jó. az evés, sütés-főzés örömforrás, de nem annyira igazi, nem ad megoldást).

2018. szept. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!