Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mikrohullámú sütő nélkül...

Mikrohullámú sütő nélkül tudnál élni? Elromlott a mikróm, és nem tudom hogy álljak ehhez a kérdéshez.

Figyelt kérdés
Ugye javarészt ma már alap minden háztartásban.Gyorsan bedobok valamit,pikk-pakk megmelegszik.Az enyém tönkrement,ki is kellett dobni.Érzem a hiányát azért,mert teához is abba melegítettem a poharamban a vizet,zacskós leveshez,meg minden ételt szinte abban melegítettem.Pénzügyi helyzetem nem engedi meg hogy újat vegyek 20-30 rugóért.Ti mit választanátok,keresni olcsón neten egy használtat,bár szerintem nagyon olcsón már használtat se lehet venni,meg rizikós milyen állapotban van,vagy feleslegesen dobok ki rá pénzt,használjam a gáztűzhelyet,még ha több időbe telik is.Mennyire fontos a kényelem ebben a témában ? Pénzügyi téma miatt hogy döntenél ?
2018. okt. 3. 08:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

Tudnék.

Évek óta nem használtam.

Arra az esetre tartom, ha a gázszolgáltatást szünetelne (karbantartás miatt pl.)


A pikk-pakkság a gáztűzhellyel is megvan. Arról most ne is beszéljünk, hogy a mikró állítólag egészségtelen...

2018. okt. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Életem javát mikró nélkül éltem le és itt vagyok.

Kényelmes valóban, de ha nem tudnék másikat venni, akkor visszatérnék a hagyományos módszerekhez, amit 2 nap alatt megint megszoknék. Talán még egészségesebb is lenne, bár a mikró esetlegesen rossz hatásairól majd csak kb. 30 év múlva fosunk értesülni, vagy még akkor sem.

Egy biztos, a macskáim a mikróban langyosított kaját nem eszik meg. Lehet, hogy ők tudnak valamit?

2018. okt. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Vegyél egy teáskannát vagy vízforralót 3000ért, zacskós leves meg pénzkidobás, ne vegyél és egy év múlva lesz pénzed mikróta!
2018. okt. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hallottam én is hogy talán egészségtelen a mikró.Vízforralón is gondolkoztam,csak azt meg nagyon nem tudom kihasználni,mert az említett teát,meg zacskós levest meg ritkán fogyasztom.
2018. okt. 3. 09:00
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Ritkán használok mikrot. Ha nem lenne akkor sem hiányozna.
2018. okt. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
"az említett teát,meg zacskós levest meg ritkán fogyasztom." Akkor problémád nagy részemegoldva (hisz' ezt hoztad éppen fel).
2018. okt. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Mikor a férjemmel először beköltöztünk az első saját lakásunkba, hónapokig nem volt mikrónk. Sőt hűtőnk sem, de szerencsére épp tél volt, és mindent az erkélyen tároltunk. No de térjünk a kérdésre:

Abból kiindulva, hogy régen sem volt mikró, rá kellett jönnünk, hogy mindent meglehet oldani nélküle. A vízmelegítés a legkisebb gond, illetve bármi ami folyadék, kávé leves stb. De mi van a szárazabb anyagokkal? Pl. krumplis tészta, rizs. Azt is simán át lehet melegíteni gázon lábosban, egy kevés vizet kell alá tenni, hogy ne égjen le, közben folyamatosan kavargatni. Sütőben is sok mindent át lehet melegíteni, sült hús, rakott krumpli stb.

Én simán ellennék nélküle, ha nem volna. Nyilván használom, ha már van, némiképp gyorsabb, de vizet forralni egy kicsi edényben gázon sem sokkal több idő. Helyzet az, hogy csak belekényelmesedtünk, de én még mikró nélkül nőttem fel. Sőt mobiltelefon nélkül, és száz csatorna nélkül.

2018. okt. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem évekig nem volt mikróm, nem anyagi okokból, hanem mert nem volt rá szükségem.

Összeköltöztem a barátommal, ő hozta magával, de évente ha 2szer használom, akkor is miatta. Vízforralónk van, azt már 3000 ft körül lehet venni, tea, zacskós leves megoldva. De tűzhelyen is lehet vizet melegíteni.

2018. okt. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Mansour ***** válasza:
88%

Soha nem volt mikróm és nem is kell. Semmi szükség rá, évente egyszer-kétszer lenne olyan, hogy jól jönne valaminek a melegítéséhez, de ezért nem érdemes tartani. Az irodában használom néha vízforraláshoz és melegítéshez.

Amúgy 15 ezerért már lehet kapni újonnan, ha annyira szükséged van rá, és nincs rá több pénzed, az is tökéletesen megfelel. Ezekben nincs semmi extra, de az alapfunkciót tudja, és neked szerintem csak az kell.

2018. okt. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Simán tudnék. Amit mikróban meglehet csinálni, azt tűzhelyen is meglehet. Annyiból rosszabb így, hogy a tűzhelyre nem tudsz rátenni egy bögre vizet felmelegíteni, hanem kell hozzá egy másik edény, akkor meg már célszerűbb nagyobb adagot készíteni.


Én a helyedben egyelőre maradnék mikró nélkül, és havonta tennék félre egy újnak az árára. Vagy ha van családod, és szokás nálatok az ajándékozás, kérj egy mikrót úgy, hogy közösen dobják össze a többiek az árát, esetleg csak besegítenek, ha kevesen vannak, vagy nekik is hasonlóan nehéz a megélhetésük.

2018. okt. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!