Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ételt vigyek iskolába?...

Milyen ételt vigyek iskolába? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval. Nagyon unom már, a mindennapi szendvicset, péksütiket. Szeretnék valami újat. Én a rántottában, virsliben, salátában gondolkodtam, de ez így kevés. Ötleteket várok, mit vihetnék az iskolába, amit gyorsabban el lehet készíteni reggel. Esetleg tippeket, mivel lehet feldobni szendvicseket, stb. Sós, vagy édes az mindegy. Előre is köszönöm a válaszokat.

2018. okt. 11. 20:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Legegyszerűbb talán ha pénzt viszel, és azon aztán azt veszel, amit éppen akkor megkívánsz.
2018. okt. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, ez bolti ügy, de en rántott húst szoktam, ha valami újra vágyok.
2018. okt. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
palacsinta, süti (házi), rizs, joghurt+babapiskóta, müzli, saláta, keksz, padlizsánkrémes/ tojáskrémes/ körözöttes kenyér, melegszendvics, bundáskenyér, lángos, tojás, sültkrumpli, hotdog, hamburger, narancs, banán, alma, barack, puding, cukros-lekváros tészta
2018. okt. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem kevés a rántotta, csak sok legyen és alapos, kismillió dolgot belekeverhetsz ám, zöldség, sajt, mellé gabona, mi ebben a kevés? Ha nem akarsz sok tojást enni, az persze más, de valami jó kis rizottó akkor is mehet mellé, max. abból lesz több. Illetve kiegészítheted olajos magvakkal, sütivel, banánnal, akármivel. Nem ismerem sem az étrendedet, sem a kalóriaigényedet. Nem mindegy, hogy 300 vagy 1200 kcalt kell megenned a suliban. Ha nem kell sok kalória, akkor a tojás vagy hús, sajt mellé elég lehet egy saláta is, ha az úgy neked működik (nem mindenki tudja ezeket megenni gabona nélkül).

Zabkásából is lehet vinni kicsit is, nagyot is, egyeseknek bőven 1000 kcal feletti az is s belefér egyetlen dobozba.

2018. okt. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
Tényleg, írták a zabkását előttem, arról eszembe jutott mégegy dolog; lehet ilyen zabszeletet is kapni, fincsi, én már ettem olyat, meg van pl ilyen gabonapelyhes szelet is, az is akkora, mint egy csoki:) pl a ciniminis tök jó fahéjas, és vitaminos is, meg a zabos az is tápláló:) meg pl a jóreggelt keksz,de a keksz már íródott, mehetnek Győri zabfalatok is akár, az is jó; meg pl valaki ilyen szárított kukoricapelyhet, vagy mi a jó eget vitt, most nem arra a pufira gondolok, ami ilyen sárgaszínű kukac, és olyan mint a csipsz, amúgy a csipsz is jó; hanem ilyen négyszög alakban mintha pattogatott kukoricák lennének összerakva, és ilyen száraz ilyen lapok. Nekem osztálytársaim pl anno előszeretettel vitték, amúgy jó is; meg pl volt aki ilyen mexicorn-t evett; valami mogyoróféleség, mogyoró is lehet jó pl. Meg csokik azok is tudnak táplálni, meg előbb eszembe volt mégvalami , ami jó, de már nem tom, mi az. Ja amúgy volt még mate-em aki valami mandulát, vagy pisztáciát vitt, jó az is. Mézespuszedli van még eszembe, de az is ugye süti, tehát tágabb fogalomban volt már, mert annak a részhalmazát képezi; meg lehet pl rétes is; na, megvan, mit akartam az előbb. Van ilyen kókukoszos-kakaós croissant; annak nincs mű íze annak ellenére, hogy előre csomagolt, többivel nemtom, kísérleteztem-e, de azt tudom, amelyik lekváros volt, általános alsó tagozatban egyik osztálytársam anno olyat vitt mindig, mármint lekvárosat, és olyan idegesítő, mű szaga volt; mintha nem is enni készítették volna. De a kókuszos-kakaós az jó, azt már leteszteltem, finom is és tápláló is, de ilyen pékárukból tényleg jobb, amelyik nem előrecsomagolt tartositoszeres, hanem mindig a friss a jó. Meg pl esetleg pizzát akár süthetnél te is, ha anyud megengedi, és vihetnél azt is.
2018. okt. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
*Ja meg még télifagyit is vittek csomószor osztálytársaim, meg volt még ilyen ceruzás édesség is, az is kb olyan volt mint a télifagyi, csak ceruzaformájú, tehát a formája más. Régen abból árultak ilyen mandulásat, tehát ilyen marcipános ízűt is, mostanában cska olyan gagyi csokisat láttam; legalábbis legutóbb; viszont van az a fajta mandula; ami ilyen nagy zacskós, viszont lehet, hogy sokat kell belőle enni, hogy jól lakjál, mert az főleg édesség, és abból még gyártják azt a jóó marcipános ízűt is. Meg vannak még ezek a nápolyik; asszem a nem-márkásak a legjobbak, tehát aminek nincsen olyan díszes színes csomagolása, hanem ilyen átlátszó-verzióban árulják. De van több féle, a citromos nápolyi pl szörnyű. Egyébként van jó nápolyi előrecsomagoltból is,lehet őket próbálgatni, de ha biztosra akarsz menni, akkor inkább olyan átlátszó-zacskósat vegyél, az jobb. Meg pl lehet pl pilótakeksz; meg van az a talán kb 10 centis (?) rumos-ízű kókuszrúd, az is nagyon fincsi.
2018. okt. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Vegyél műanyag dobozt, és vigyél főtt kaját.
2018. okt. 12. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2018. okt. 12. 06:41
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

tortilla (sajttal, tejföllel, sonkával, zöldségekkel, akármivel megtöltve)

(amerikai) palacsinta

quiche (igaz, ezt előtte nap meg kell sütni, de hidegen is isteni)

pupusas (szintén sütni kell, de ez is gyorsan kész van)

tésztasaláta

paradicsomos bab

crouton

2018. okt. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

"cukros-lekváros tészta"


A lekvár eleve tele van cukorral, minek még megcukrozni is? Különben is, akkor már legalább grízes tészta lenne, ha lekvárral, nem csak úgy pucér tészta...

De ezeket, meg a többi főtt ételt, rizst, lángost, stb. hidegen eszitek?

2018. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!