Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ételek tartalmaznak...

Milyen ételek tartalmaznak jódot? Mert alacsony a pajzsmirigy funkcióm. Ezért kérdem. A tsh szintem a napokban egekben volt. El fogom veszítenia pajzsmirígyemet, teljesen elpusztul.16 f

Figyelt kérdés
valami japán nevű féle betegségem van. Krónikus gyulladt a pajzsmirígyem.
2010. jún. 26. 15:09
1 2
 1/15 anonim válasza:
Amikor főzöl, akkor tegyél bele jódozott sót. nem hinném,hogy vannak ilyen ételek,de nem kizárt.
2010. jún. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

nekem pont nem szabad jódot ennem...

Mert akkor kész, vége... a pajzsmirígyem pár hónap alatt elpusztul

2010. jún. 26. 15:15
 3/15 A kérdező kommentje:
kérdezte az orvos h. szoktam e enni sok jódot? Én meg nem tudtam h. milyen jódozott ételek vannak. Szentkirályis ásványvízben van jód? Vagy coca cola zeroban????
2010. jún. 26. 15:16
 4/15 anonim válasza:
Az ásványvizen, meg a kólán fel van tüntetve, hogy van e benne jód. Egyébként a fehér tengeri só, és a tengeri herkenytűk, halak tartalmaznak jódot. Asztali só helyett "útszóró" sót ehetsz.
2010. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Egyik oldalon találtam:


Egyes élelmiszerekről tudjuk, hogy gátolják a jód hasznosítását, ezért „golyvaképzőnek” nevezik őket. Ilyenek a keresztes virágúak, mint a kelkáposzta, a brokkoli, a karfiol, a spenót, a kelbimbó, a fodros kel, az őszibarack, a körte, a mustár, a szójabab, a földimogyoró, a fenyőmag, a köles, a manióka és a fehérrépa. Ezért akinek alulműködik a pajzsmirigye, mértékletesen fogyassza vagy mellőzze az említett ételeket. Érdemes viszont ennie tojássárgáját, petrezselymet, sárgabarackot, datolyát, szilvát, nyers tejet, sajtot, valamint halat vagy csirkét. Ugyancsak mellőzendő a fehér liszt és a cukor, továbbá a feldolgozott és finomított ételek.


Túlműködő pajzsmirigynél természetesen javasolt a keresztes virágúak fogyasztása, hiszen ezek gátolják a pajzsmirigyhormon termelődését. Célszerű kerülni a jódtartalmú élelmiszereket – tengeri hal, rák, kagyló –, a jódozott sót és a tejtermékeket legalább három hónapig. Ugyancsak mellőzendők az élénkítő hatású élvezeti cikkek, így a kávé, a tea, az üdítőitalok és a dohányzás.

2010. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

dietetikus állít neked össze étrendet


ne egyél tengeri halakat, kagylókat, jódozott sót

egyél sok gyümölcsöt


bár nem nagyon értem, hogy sikerült sok jódot enned, a magyar lakosság 90 %-a jódhiányos, mert szar az étrendünk

2010. jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

köszönöma válaszokat!


egyébként milyen gyakori a pajzsmirigy alulműködési zavara? Kb 10 emberből hány beteg tőle? Vagy valamilyen számadatra lennék kíváncsi... ;)


milyen hormont kell majd szednem ha a tsh-m 8-10 körüli lesz? Általában milyen márkájú készítményeket írnak fel?

2010. jún. 26. 15:40
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tudnék számszerű adatot mondani, de nagyon sok a pajzsmirigy beteg. Anyukámat kísértem hosszú évekig kontrollra, ő is el volt tiltva a jódos ételektől, italoktól. Mindig rengetegen voltak a váróban, és időpontot is min. 1 hónappal korábban kellett kérni, hogy ne fusson ki az időből, és egyre több a beteg.

Anyunál elkerülhetetlen volt az izotópos kezelés, mert a doki szerint az alulműködésre szedett gyógyszert nem lehet túl sokáig szedni. Lehet, hogy a kezelés korhatárhoz kötött, 16 évesen a hormonháztartás változása is belejátszik.

És igen, minden tengeri kütyü tilos, de még a konzerv szardínia is. Még az ételizesítőket, leveskockákat is le kellett anyumnál cserélni, mert jódozott volt a só benne.

2010. jún. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

MAjdnem minden készen kapható élelmiszerben van jód, ugyanis az élemiszeripar jódozott sót használ. Ez azt jelenti, hogy a kenyér, péksütemények, felvágottak, szalámik, füszerkészitmények (piros arany, gulyákrém, vegeta, füszersók, maggi, knorr és egyéb zacskós ételek, ételporok), félkész és készételek is tele vannak jóddal. EZ nagyon sok embernek okot pajzsmirigybetegséget, mert a túl sok jód éppen úgy árt, mint a túl kevés.

Ahol lehet kerüld el a készen vett dolgokat, süss, fözz mindent saját magad az alapvetö (nyers, elökészitetlen) élelmiszerekböl.

A betegségenek egyébként Hashimoto a neve...

2010. jún. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

előző előőtinek!

anyádnak miért kellett izotópos eltávolítás? Nem alacsonyan működött a pajzsmirigye? Mert alacsony pajzsműködésnél magátol meghal a pajzsmirigye. Akkor minek irtottátok ki?


Vagy neki magas volt a pajzsmirigy működése?

2010. jún. 26. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!