Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet naponta 160...

Miért nem lehet naponta 160 cseppnél többet fogyasztani ebből az édesítőszerből?

Figyelt kérdés

Az összevetőinél ezek szerepelnek :Ivóvíz, Édesítőszer (Szteviol glikozid), Savanyúságot szabályozó anyag (citromsav), Tartósítószer (kálium-szorbát).


Utánaolvastam mindegyik összetevőnek, elméletileg ezeket nem lehet "túladagolni", mindegyik természetes anyag, a szervezet gond nélkül lebontja.


A bajom csak annyi hogy én ebből az édesítőből nem 160 cseppet fogyasztok (ami kb egy teáskanálnak felel meg) hanem úgy 2-3 evőkanálnyit vagy még többet (2-3 liter teát iszok meg naponta és nagyon édesen szeretem, más édesítőkből tonnaszám kellene tennem bele, ez a leg gazdaságosabb)


Félek, hogy mérgezem magam (a maximum ajánlás miatt) de az összetevők nem tűnnek mérgezőnek. valaki tud nekem ebben segíteni esetleg?



2018. dec. 2. 10:00
 1/1 Phoney ***** válasza:
100%

A gyilkos galóca mérge is természetes anyag, szóval ezen a részén nem érdemes fennakadni.


Azért korlátozzák, mert a szteviol-glikozidoknak nagy adagban enyhe génkárosító hatása lehet.

2018. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!