Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Glutenmentes karacsonyi etel?...

Glutenmentes karacsonyi etel? Glutenmentes lisztet tudok venni.

Figyelt kérdés
2018. dec. 9. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Milyen ételeket keresel?

Gluténmentes Karácsonyi ételek:

Halászlé

Töltött káposzta

Kocsonya

Gesztenyével töltött pulykamell

[link]

Majonézes krumpli saláta

[link]

2018. dec. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, a krumpli es rizst lehet enni? Feher rizst?
2018. dec. 9. 16:47
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Miért akarsz gluténmentesen étkezni? Ha nem vagy rá érzékeny, akkor nem jó kihagyni a glutént.
2018. dec. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

A krumpli és a rizs OK, de rengeteg gluténmentes gabona van, pl. köles, zab, de ha nagyon érzékenynek főzöl, akkor vigyázni kell ezekkel is, direkt olyat vegyél, amire ráírják, hogy gluténmentes. Valamiért a zabnál szokott ez lenni, nem tudom, a többi miért ne szennyeződhetne gluténnel a gyárban, ahol búzát is feldolgoznak... Mindegy, durva esetben direkt gluténmentes feliratút vegyél, de ha nem gond, hogy nyomokban benne lesz, akkor bármelyik zabpehely rendben van.


Nem értem, miért gondolja valaki, hogy muszáj glutént enni, ha nmem vagyunk rá orvosilag érzékenyek, nyilván nem kell. Semmit nem muszáj bevinni, ami nem esszenciális tápanyag, a glutén pedig elég sokaknak rossz, legjobb tudomásom szerint, de persze laikusként max. hihetek orvosoknak, garancia nincs rá...

2018. dec. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Pulykasült vajban párolt almával és tört krumplival

Pisztráng kékre főzve, vajas burgonya

Juhtúrós kukoricakása pirított szalonnával, póréhagymával, paradicsommal

2018. dec. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
A kész szószokkal vigyázz, torma, ketchup, mustár, majonéz, stb lehet benne összetevőként búzaliszt. Olvasd el a cimkét. A sütifélék bonyolultabbak, előtte érdemes főpróbát tartani, a gluténmentes lisztek nem úgy viselkednek, mint a búzaliszt.
2018. dec. 10. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
És arra is figyelj, hogy a gluténmentes ételhez külön edényeket, vágódeszkát, kést, stb használj. A nyújtófát is cseréld le. Tudom, macerás egy dolog, de ha valóban érzékeny vagy rá, akkor ezekre is oda kell figyelned. Külön mosogatószivacs, külön szekrény...
2018. dec. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Gluténmentes liszt a rizsliszt és a kukorica liszt, de lehet kapni gluténmentes lisztkeverékeket is. Pl.Glutenix termékeket.


Gluténmentes piskóta.

[link]


Ajánlom még ezt a blogot, ahol sok receptet találhatsz

[link]

2018. dec. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia :) a lidlben nagyon sok Gluténmentes árú van ami sütés-főzésnél liszt helyett használhatsz! Van rizs liszt, kukorica liszt, glutén mentes tészta, kenyér, desszertek és kész ételek pl milanói :)
2018. dec. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 AnnAmbrus válasza:

Én hajdina (pohánka) lisztbõl szoktam kenyeret és palacsintát sütni. Rengeteg receptet lehet találni rá az interneten.

A köles is ehetõ, de sokáig kell fõzni.

2018. dec. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!