Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyit költesz 1 napi kajádra?

Mennyit költesz 1 napi kajádra?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy egy átalgos magyar 616 Ft-ot költ, ami szerintem borzasztóan kevés és ki se lehet jönni belőle csak nagyon rossz minőségű ételekkel. Én átlagban 2500-at költök rá naponta, ami viszonylag sok, de hát ennyibe kerül az egészséges táplálkozás.
2018. dec. 19. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:

616? Ezt hol olvastad? Hát ez tényleg kevés.

Én mondjuk lehet hogy ennyit se költök 1 napra vetítve átlagban... csak éppen heti 5 napot étteremben melózom, ott eszem (nyilván "ingyen" - azért "" mert nem vagyok túlfizetve, szóval így mindenki jól jár)

a maradék 2 napból 1-ben néha szülőknél kajázom . Így kijövök akár napi 400-ból is kijövök.

Úgy értem 30 ×400 = 12.000, azt a 12.000-et elköltöm abban az 5 napban, amikor fizetek a kajáért.

2018. dec. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

...hozzáteszem, itthon már nem vezetek háztartást, mert rengeteget melózom, kb aludni járok haza, úgy meg hogy nem főz az ember, 1-1 pizzarendelés, jobb féle hideg kaják, ilyesmi, drágább, mint ha főznék. Csak nekem nem éri meg még itthon is főzni. Mit főzzek, 1 adag pörköltöt?


De egy családban , ahol többen vannak, és rá lehet állni állandó főzésre, ott lényegesen olcsóbban ki lehet hozni.

Mondjuk 1000 ft / főnek szerintem akkor is kéne lenni, ez a 600 ft igen pimasz.

2018. dec. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Amikor számoltam, 1000 forint volt, azóta valószínűleg kevesebb.

Azt tudom, hogy aszkétább, de egészségtudatos stílusban 500 forintnak elégnek kell lennie számomra, de 1000 már talán túl sok, mert akkor bejönnek felesleges dolgok is... Speckó diétán is bőven elég, kivéve persze, ha nagyon alapozni akarok luxusabb dolgokra vagy nyaralás, éttermezés, jóféle whisky ezerrel...

500 alatt már kezdene összeomlani az egészségtudatos étkezésem, de még sokáig nem lenne bajom.


A tojás, zöldség, gabona nem olyan drága, hogy napi többezreket kelljen költeni speckó igények nélkül, főzés mellett. Én hedonizmus és egészségtudatosság, plusz kényelem miatt kvázi csak saját ételt eszem (nyilván van kivétel itt-ott, rokon, rendezvény), ami a költségeket is csökkentheti (de ha növeli, akkor egy rosszabb étel helyett eszem sokkal jobbat).


Az igazsághoz tartozik, hogy nincs hatalmas kalóriaigényem, de ha lenne, az is csak párszáz forint pluszt jelentene, ha nem túl hedonistán csinálnám. A kalória olcsó, a fontos tápanyagok pedig már benne vannak az 1000-ben.

2018. dec. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy rendelek-e vagy otthonról viszem a kaját a munkahelyemre. Amennyiben otthonról viszem akkor nehéz meghatározni, hogy egy 1800 forintos szalámiból elviszek egy adott darabot vagy egy fazék főételből egy adagnyit.


Így marad az amikor rendelek és reggel vásárlok.


Reggelire: 500-600 Ft

Ebédre: 900-1500 Ft

+ vacsora amit még itthon eszek.


Bár azt el kell, hogy mondjam, hogy hetente kb 2 olyan alkalom van amikor rendelek.

2018. dec. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3: Megteszed, hogy példát írsz egy 500 forintból kihozott átlagos napodra? Reggeli, ebéd, vacsora hozzávalói és ára.

Mert én nem tudom ezt a 616 Ft-ot elhinni sehogy. Nem azt mondom, hogy egy kisétkű, létminimum közelében élő ember ne tudná kihozni ennyiből a fizetés előtti pár napot, hanem hogy egy átlagos valaki huzamosabb időtávon ennyiből étkezzen. Ha látnék egy konkrét példát, az sokat segítene.

2018. dec. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!