Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van különbség a meg nem...

TROLL4EVER kérdése:

Van különbség a meg nem kifőzött és a kifőzött tészta kalória tartalma között?

Figyelt kérdés
Eddig ha tésztát ettem mindig úgy mertem meg és számoltam ki a kalóriatartalmat hogy már ki volt főzve de most csak a száraz tésztát tudtam megmérni ( gyermelyi 8 tojásos cernacska 40g) és a kérdésem az lenne hogy hogyan kene kiszámoljam ez mennyi kalória? Vagy mikor kell? Mielőtt kifozom vagy szárazon? Mert végülis csak vizet vesz fel attól lesz nehezebb a kifőzött a vízben meg nincsen kalória szóval akkor logikus lenne hogy a kifőzés előtt, szárazon kene megmérni nem? Mennyi kalória volt akkor ez a szárazon 40 g teszta?

2018. dec. 27. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Ahogy írtad, csupán csak vizet vesz fel. Tehát a térfogata nő meg, de a tápanyagtartalma változatlan marad. Esetleg ha utána olajozod, akkor annyival nő, egyébként nem. Helyesen számoltál, hogy a száraz tésztát mérted le.
2018. dec. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A zacskókon általában a száraz tészta kalóriatartalma van feltüntetve, ezért azzal kell számolni. De azt is csinálhatod, hogy leméred szárazon, majd utána kifőtt állapotban is, így tudni fogod mennyi száraz tésztából mennyi főtt tészta jön ki, és ha esetleg elfelejted lemérni, akkor a főtt tészta mennyiségéből nagyjából ki tudod majd legközelebb számolni, mennyi lehetett szárazon.
2018. dec. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
14%
Főzésnél azért valamennyi vízoldható anyag kijön belőle, tehát mindenképpen csökken a kalóriatartalma.
2018. dec. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

MINDIG a száraz, nyers tésztát kell mérni, mert a fött vizet vesz fel, méghozzá elég nagy eltérések vannak aközt, hogy mennyit, az adott fözési szokásoktól függöen.

100 g nyers tészta lehet megföve 200 és 400 g is, de a kalóriatartalma még mindig annyi, amennyi nyersen volt.

2018. dec. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a válaszokat!!!!!
2018. dec. 27. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!