Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a meggymagoz...

Mi a véleményetek a meggymagozó gépről? Okosságok, ötletek?

Figyelt kérdés

Ezekre a párezer Ft-os műanyag szerkezetekre gondolok.

Nem, nem most akarok magozni, csak megint magokat találtam a befőttben, erről jutott eszembe.

Hiába ellenőrzöm le magozáskor a gyanús szemeket, még így is sokban benne marad a mag.

Ugye, nem akkor van használatban a gép, amikor a puding tetejére kell pár szem díszíteni, hanem nekifogok vagy 2 alkalommal, és kimagozok 10-10 kg kis szemű meggyet. (Befőtt és szörp lesz belőle.) Tehát, gyorsan is kell haladni, hogy ne legyen belőle több órás munka, meg nem is kellene benne hagyni magot. Ti hogy csináljátok, hogy a kettő ne ütközzön?


2018. dec. 31. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Amiket eddig próbáltam, az jelentős mértékben hátráltatott. Hatásfok olyan 10%. Lehet, ügyetlen vagyok, de nekem nem nagyon sikerül úgy kitolni a magot a szemből, hogy az ép maradjon. Beszorul, ki kell piszkálni. Nem szorul be, de szétszakad, lapos lesz stb.
2018. dec. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Egy forintot nem érnek.
2018. dec. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
A teljesen felesleges konyhai kütyük kategóriájába tartozik. Kézzel sokkal gyorsabban lehet haladni a magozással.
2018. dec. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
A nagymamám magozó készülékkel csinálja, és így is marad benne néha mag. Szóval sajnos a gép sem 100%, ha esetleg erre gondoltál volna. Neki elég régi a magozó gépe, nem tudom, hogy jobb-e vagy rosszabb, mint a maiak.
2018. dec. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekem a sebességgel nincs gondom, többször gyorsabb így, mint kézzel magozni, 1 másodperc/szem az átlaga a folyamatos munkának. Csak mindig maradnak benne magok, az odafigyelés, és ezzel kapcsolatos pluszmunka ellenére is. Ha minden egyes szemet ellenőriznék, akkor meg egy rekesz meggy (2500-3000 db) kimagvalása eltartana akár 2 óránál tovább is.

2018. dec. 31. 14:00
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

100 százalékos magmentesség a gyári befőttnél sincs.

Régen én is csináltam befőttet, de után számolva egyáltalán nem éri meg.

A magozóm át volt alakítva kissé. A mag gyűjtő tartály leszedtem és úgy lett elhelyezve az asztalon, hogy a magok 30 centivel lejjebb egy tál vízbe pottyanjanak. Rögtön feltűnik, ha nem csobban a mag.

A meggyeket pedig marokra fogtam (pár szemet) és egyesével dobáltam a magozóba.

A guminak az állapota lényeges a magozásnál. Ha már el van ernyedve akkor cserélni kell. A magozási mozdulat pedig gyors legyen. A magozó szárán levő rugót is ellenőrizni kell. Ha törött észre sem veszed, de a magozást befolyásolja.

2019. jan. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez a vízbe csobbanó mag jó ötlet, bár most így kapásból nincs elképzelésem, hogy hogy tudnám egyszerűen megcsinálni.


Nekem mindenképpen megéri a dolog, mert nem veszem a meggyet, hanem én termelem.

2019. jan. 2. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!