Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha előre kifizetitek neten a...

Ha előre kifizetitek neten a rendelt ételt, amikor kihozták adtok borravalót?

Figyelt kérdés
2019. jan. 2. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Én szoktam. Amikor Magyarországon éltem, általában adtam egy kétszázast, most külföldön élek, 1-2 eurót szoktam adni. Kivéve ha késik az étel, akkor nem adok semmit.
2019. jan. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Én adok.

Amit neten kifizetek az a tulajdonosé, amit jattot adok az a futáré.

Én mindenkinek adok jattot, mert csóró vagyok és átérzem más csóróságát.

2019. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szintúgy.
2019. jan. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

A futár kap fizetést, és én meg akkor fizetek bankkártyával általában az ételért, amikor amúgy sincs készpénzem. Szóval nem adok.

Ha KP-val fizetek, akkor is csak a következő százasig adok borravalót, de ha például pont 1500-at fizetek, és adna vissza egy papír 500-ast, akkor szintén nem hagyok, mert nem szeretem az aprót.


Inkább étteremben szoktam hagyni borravalót, akkor is nagyon max 200-at.

Én sem kapnék zsebpénzt egy progi megírása után, miután a munkáltató kifizet :)

2019. jan. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
32%

De ostoba vagy te 4-es...

Tudod a világ nem egy program, nem 1-esekből és 0-ákból áll.

Van történelmünk, van kultúránk, vannak hagyományaink.


A programozásnak nincs kultúrája, meg hagyománya, ezért a te munkaadód nem úgy adja a fizetésedet, hogy belekalkulálja a borravalót. Ellentétben egy futár fizetésével.


És nem, erre nem válasz az, hogy akkor nem kötelező ott dolgozni. Nem a mátrixban élünk, hogy mindenki azt tehet amit akar. Nem tudja az ember a 0-kat meg 1-eseket kedvére cserélgetni.


Ez az élet. Az élet szagú élet. Nem egy fantáziavilág, ahol minden tökéletes, hanem az a világ, ami valóban körülvesz.

Néha nézz körül.

2019. jan. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!