Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 4 nappal később még ehető?

4 nappal később még ehető?

Figyelt kérdés
Vettem egy doboz bio csiperkegombát múlt héten, de nem csináltam meg. Ma szeretném elkészíteni, de látom, hogy 01.03-ig írta hogy minőségét megőrzi. Szerintetetek elkészíthető még? Ránézésre nem tudom, hogy mennyi idő után látszódna rajta a romlás, ez még teljesen fehér, nincs bebarnulva vagy ilyesmi és hűtőben volt tárolva. De nem szeretnék azért kockáztatni...

2019. jan. 7. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
A gomba elég necces dolog .. Én nem enném már meg.
2019. jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Sok minden van, amit hetekkel, vagy akár hónapokkal a lejárat után is meg szoktam enni, ha ránézésre nincs semmi baja. A gomba viszont nem tartozik ezek közé...
2019. jan. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Semmi baja nincs annak, ameddig nem kezd a kalapja bebarnulva síkosodni.

Én 2 hétig is tartogattam csiperkegombát és semmi baja nem volt.

Az elkészített, lehetőleg tejfölös gomba az a necces 2 nap után már, de a nyerstől főzés után semmi bajod nem lesz!

2019. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!