Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért néznek rám furán az...

Miért néznek rám furán az emberek amikor megtudják hogy nem szeretem a tejet (és a legtöbb tejterméket sem)?

Figyelt kérdés

Igazából csecsemőkoromban édesanyám szoptatott. Az után mát kb. 3-4 éves koromban sem szerettem a tejet. Inkább kakaót ittam de azt is nagyon ritkán. A tejtermékek közül szinte semmit sem szeretek. A túrót, a tejfölt, kefirt így magában egyáltalán nem eszek. Sajtot kb. havonta 1-2szer és joghurtot még annál is ritkábban. Tejet magában sohasem iszok. Ha ételekről van szó akkor a túrós, tejes sütemények, a túrós tésztát, rakott krumplit amin tejföl van stb. ételeket amiben érzem a tej, tejtermékek ízét azt szintén nem szeretem.

Amin nem lehet érezni pl. egy sima süti (mondjuk alapból az édeset sem szeretem szóval egy évben kb. 3szor eszek sütit) azt megeszem, megeszem még pl.a pizzát (mondjuk azt is ritkán eszek mert ugye gyorskaja és tiszta olajos).

A tejnek pedig már a szagától is rosszul vagyok. Egyszer ittam és akkor is kihánytam, nem vagyok laktózérzékeny csak a tudat hogy tejet ittam meg amúgy is van hogy csak úgy egy héten 2-3szor ha eszek akkor rosszul leszek az ételtől és kihányom de ez már más téma.

Na de amikor ezt elmondom az embereknek akkor általában elég furán néznek rám ez miatt. Ilyen nagy probléma lenne hogy nem szeretem a legtöbb tejterméket? Vagy csak ritka és azért néznek rám furán? Köszönöm annak aki végigolvasta és légyszíves minél többen válaszoljatok.

19/l



2019. jan. 7. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy nem probléma, csupán azért lepődnek meg, mert az emberek nagy többsége általában szereti a tejtermékeket
2019. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom, mi olyan furcsa ebben, a mai világban már mindenki laktózérzékeny, hiszen ez most a divat. Vagyis nem olyan furcsa, hogy valaki nem iszik tejet.

Én szeretem egyébként, de tejet csak nagyon ritkán iszok, pár havonta egyszer. Túrót, tejfölt, ilyesmiket dettó. A sajtot imádom. Egyébként meg mindenkinek van olyan, amit utál. Még olyan is van, aki a csokit nem szereti :)

2019. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Az nagyobb baj, hogy random kihányod az ételt, ez ügyben érdemes lenne orvost felkeresned.
2019. jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Csak 2-3-szor eszel egy héten?

Szerintem akkor nem a tejtermékek nem szeretete a legfurább veled kapcsolatban.

Meg ahogy látom, van még sok minden, amit egyáltalán nem szeretsz.

Nagyon fura a hozzáállásod az ételekhez.

2019. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy laktóz-érzékeny vagy és kész, akkor nem fognak furán nézni. Tejet amúgy én sem iszom.
2019. jan. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 grafno ***** válasza:
66%

Lehet furán mondod, hogy neeeemmm szeeerreettemmm a teejjeeetttt :)

Olyan körben mozogsz ahol a tej normális. Lehet ezért. Mint amikor vidéken nem innal reggel egy rövidet azt hinnék beteg vagy... Kb ez lehet szerintem.

2019. jan. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem a tejet, tejterméket és soha nem vettem észre, hogy bárki is furán nézne rám miatta
2019. jan. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Én sem szeretem a tejet, undorodom tőle, olyan fura hogy fehér a színe.
2019. jan. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!