Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Egyéb kérdések

A kérdés

A főtt krumpli paprikás zsírral máshol is elterjedt hagyományos reggeli?

Gyerekkorom kedvenc reggelije mindig is a 'hajas krumpli' volt, ami főtt krumpli, bele mártogatva kevés olvasztott zsírba, amibe fűszerpaprika van keverve. Mellé főtt tojást, zöldségeket, kenyeret, sajtot, felvágottakat ettünk. Azt hittem eddig, hogy ez egy elterjedt hagyományos magyaros reggelinek számít, de még akárkinél merült fel a dolog, senki se ismerte. :D Családi vagy szűk helyi dolog lenne ez inkább és nem általános?

jan. 12. 11:34  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Nálunk a krumpli favorit, sülve főve. Viszont paprikás zsirba még nem mártogattuk.

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont jan. 12. 11:38 Privát üzenet
Igen...

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/12Időpont jan. 12. 11:43 Privát üzenet
Gyermekkoromban héjában sült krumpli,jól megsózott étolajba mártogatva.

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont jan. 12. 11:54 Privát üzenet
Nálunk is, csak nálunk sütőben egészben megsütve, nem főzve.

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont jan. 12. 11:59 Privát üzenet
Nálunk héjában sült krumpli megsózott olajban mártogatva, savanyú káposztával és pirítós kenyérrel.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont jan. 12. 12:50 Privát üzenet

Sosem hallottam ilyenről.

Héjában sült krumplit vajjal mi is szoktunk enni, de uzsonnára / vacsorára, és csak alkalmanként.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/12Időpont jan. 12. 13:33 Privát üzenet
Ezt így ebben a formában nem, de héjában főtt krumpli összetörve, hagymás-pirospaprikás zsírban átforgatva szinte még forrón, isteni finom ebédnek is. Van hivatalos neve is, de az most nem jut eszembe. Gyerekkoromban nagyon szerettem.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/12Időpont jan. 12. 13:38 Privát üzenet
Sosem hallottam egyikrol sem, amiket itt irtok. Nalunk ennel egyszerubb reggelik voltak, szendvics, 7days croissant vagy fornetti, mondjuk en rohano csaladban nottem fel, meg szerintem nem is ettem volna zsirt reggelire, meg amugy se :D

A válasz 42%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/12Időpont jan. 12. 13:47 Privát üzenet
Nem, mi nem reggelire, hanem vacsorára! De jó ötlet!

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont jan. 12. 13:56 Privát üzenet
Nálunk ritkán ebédre vagy vacsorára van hajában főtt krumpli. Szoktunk hozzá hurkazsírban vagy sima zsírban jó sok szeletelt fokhagymát egy kicsit megfuttatni és azt locsoljuk rá.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont jan. 12. 14:25 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Fiatal barátnömnek szeretnék karácsonyra receptgyüjteményt adni, ehhez kérek segítséget (? )
Mi a különbség a hagyományos pecsenyelé és a gravy szaft között?
Hány napig áll el a gomba paprikás?
Üdv. Szeretnék ötletet kapni, infót arról, hogy létezik e olyan adapter, átalakító stb. amivel a SoDaco-s CO2 patront össze lehetne kötni a hagyományos szódásszifonnal?
Csirkepaprikást le lehet fagyasztani?
Szerintetek milyen lehet a "harcsa"paprikás, pangasius filével? Kellene vmit változtatni a hagyományos recepthez képest?

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!