Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A főtt krumpli paprikás...

A főtt krumpli paprikás zsírral máshol is elterjedt hagyományos reggeli?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom kedvenc reggelije mindig is a 'hajas krumpli' volt, ami főtt krumpli, bele mártogatva kevés olvasztott zsírba, amibe fűszerpaprika van keverve. Mellé főtt tojást, zöldségeket, kenyeret, sajtot, felvágottakat ettünk. Azt hittem eddig, hogy ez egy elterjedt hagyományos magyaros reggelinek számít, de még akárkinél merült fel a dolog, senki se ismerte. :D Családi vagy szűk helyi dolog lenne ez inkább és nem általános?
2019. jan. 12. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk a krumpli favorit, sülve főve. Viszont paprikás zsirba még nem mártogattuk.
2019. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Igen...
2019. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Gyermekkoromban héjában sült krumpli,jól megsózott étolajba mártogatva.
2019. jan. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is, csak nálunk sütőben egészben megsütve, nem főzve.
2019. jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk héjában sült krumpli megsózott olajban mártogatva, savanyú káposztával és pirítós kenyérrel.
2019. jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sosem hallottam ilyenről.

Héjában sült krumplit vajjal mi is szoktunk enni, de uzsonnára / vacsorára, és csak alkalmanként.

2019. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Ezt így ebben a formában nem, de héjában főtt krumpli összetörve, hagymás-pirospaprikás zsírban átforgatva szinte még forrón, isteni finom ebédnek is. Van hivatalos neve is, de az most nem jut eszembe. Gyerekkoromban nagyon szerettem.
2019. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
Sosem hallottam egyikrol sem, amiket itt irtok. Nalunk ennel egyszerubb reggelik voltak, szendvics, 7days croissant vagy fornetti, mondjuk en rohano csaladban nottem fel, meg szerintem nem is ettem volna zsirt reggelire, meg amugy se :D
2019. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem, mi nem reggelire, hanem vacsorára! De jó ötlet!
2019. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk ritkán ebédre vagy vacsorára van hajában főtt krumpli. Szoktunk hozzá hurkazsírban vagy sima zsírban jó sok szeletelt fokhagymát egy kicsit megfuttatni és azt locsoljuk rá.
2019. jan. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!