Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megszabadulni az...

Hogyan lehet megszabadulni az ételfüggőségtől?

Figyelt kérdés

Sajnos ez nem csak az édességek iránt alakulhat ki, nekem a chips okoz függőséget.

De szó szerint. Nem csak szeretem, hanem komoly sóvárgásom van, ha falási rohammal betömök 2 zacskóval, akkor meg jön a bűntudat, önostorozás stb.

Emlékeim szerint gyerekkorom óta ez van és azóta egyre komolyabb a helyzet.

Volt, hogy minden nap iskola után rutinszerűen mentem a boltba venni a chipset.

Most 22 éves vagyok és tudom, hogy ez mennyire egészségtelen. Már sokszor próbáltam ezt abbahagyni, keresni az okait, de max pár hétig tartom magam, komolyan szenvedek olyankor. Aztán jön esetleg egy buli, vagy egy családi összejövetel, ahol ott eszik előttem és vége.

Nem tudom meddig kellene kitartanom, hogy elmúljon a sóvárgás. Semmi mással nem tudom helyettesíteni.

Nem tudom mit tegyek.

Szerintem rengeteg a kísértés, a mesterséges inger, amikre vagy evéssel, vagy megtagadással reagálsz. Sehogy sem nyerhetsz, mert az egyiktől hízol, a másiktól frusztrált leszel.



2019. jan. 18. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Szokj ra mas egeszsegtelen etelre, en ezt a chips vagy csoki iranti sovargast nem ertrm pl, mert edesseghiany altalaban azert van, mert nem iszol eleg vizet, chips meg csak akkor jon nalam pl ha beleeszek.


En akkor vagyok rosszul, ha vmi huskeszitmenyt nem eszek, es mi tartjuk a bojtoket. Meg szerencse, hogy nem sok van egy evben. Te is szokj ra inkabb a szalonnara, kolbaszra, kevesbe rossz talan. :)

2019. jan. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Tudod hogy rossz, ez már nagy lépés. Fogd fel úgy, mint az alkohol vagy cigifüggőséget, mert olyan. Olvass, hogy arról hogy lehet leszokni. Röviden: ésszel, erős akarattal, nem fokozatosan hanem drasztikusan és örökre. Egy morzsára sem csábulhatsz el mert visszaesel. És határozd el. És még na.
2019. jan. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Ez egy evolucios beépült pszihés dolog. Ezt csak gyakorlással lehet kontrollálni. Helyesen és célszerüen kell táplalkoznod. Mondok egy példát. 5 napot kitűzöl magadnak hogy most semmilyen szemét kaját nem eszek ha ez megvan akkor ügyes vagy. Ha még 1 napig kibirod akkor jár a jutalom pl a 7. Nap vasárnap a csalónap déltáján megveszel mindenféle szemetet amit csak megkívánsz és csinálsz 1 nagy zabálást. Ez a jutalom. Ezek után megint 6 nap egészséges/normális kaják és igy tovább. Igy megtanittod az agyadnak és a testednek és magadnak hogy tudd kontrollálni a hirtelen jött éhséget valami "szemétre" cripspl. Ehez kell akarat és elszántság lustasággal semmi nem megy. Csalónap egy jo sétát turát iktass be. Vagy csak tedd azt amijez kedved van elvégre csalónap:). Csak ne ugy hogy reggeltől estig zabálod a sok szemetet. Hanem 1 étkezés déltajt amit csak akarsz és ennyi ujra jo hétig semmi szutyok ha könnyen bírod mehet 10 20 napig is semmi kosz vagy 1 hónap kihivás tr variálod te életed. Ennyi :D
2019. jan. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!