Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit ehetnék suliban ha nem...

Mit ehetnék suliban ha nem vagyok gazdag?

Figyelt kérdés

Sok ember eszi körülöttem napiszinten az 500 forintos szendvicseket és salátákat és valami jó kis drága bolti üdítőt, gyümölcslevet isznak hozzá. Nekem ennyi pénzem nincs, de szeretnék egészségesebben étkezni. Mit ehetnék azon kívül, hogy szendvics/semmi? :D A házi szendvicsnek a gondoltatától is rosszul vagyok, annyi éve eszem az ugyanolyannak tűnő szendvicseket.

Kicsit kisebbségi komplexusom is van már tőle, hogy előszedek valami olcsó péksütit (utálom azt a szénhidrátos utóízét) meg egy szendvicset, egyedül arra vagyok büszke, hogy gyümölcsöt eszek napi szinten. Körülöttem meg mindenki házi kajákat eszik, húst, salátát, vagy büféből vesz valamit, ami szintén elég drága, csak hogy lehúzzanak minket. :D Egyek kevesebbet?

Nincs saját keresetem sajnos.



2019. jan. 30. 19:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Szinte bármit tudsz csomagolni, salátát is lehet.
2019. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, én fogyókúrázok épp, de én szoktam vinni egy csomag puffasztott rizset és abból eszegetek egy nap vagy 2-3 darabot, meg néha viszek mellé valami gyümölcsöt, pl. banánt, narancsot, mandarint, kiwit, almát. Ha neked ez nem elég, vigyél mondjuk melegszendvicset, vagy tojásos/tojáskrémes szendvicset, vagy felvágottasat, stb. És használj hozzá teljes kiőrlésű kenyeret, mert az sokkal hosszabb ideig eltelít, mint a fehér kenyér. És ez csak egy plusz tipp, de én amikor szendvicset viszek az iskolába, mindig külön csomagolom egy pici dobozkába a zöldséget, amit enni akarok mellé, mert undorítónak tartom, amikor a kenyér ilyen szottyos lesz a zöldségek levétől :s

Inni mindig sima vizet viszek, vagy nagy melegben citromleves vizet. Régebben néha vittem szörpöt, de ugye mióta diétázok, azt is hanyagolom.

2019. jan. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szoktam is csomagolni dolgokat, gyümölcsöt is kis dobozban viszem, de gyakran úgy érzem, hogy nem lakok jól vele. Legszívesebben sütnék tojást, de sajnos allergiás vagyok rá. De akkor majd körülnézek itthon valami zöldség után, hátha.
2019. jan. 30. 19:40
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek, a citromos vizet majd tuti kipróbálom. :)

Kitartást a fogyásodhoz!!

2019. jan. 30. 19:41
 5/12 anonim ***** válasza:
9%
Tábla csoki.
2019. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Főtt vagy sült gesztenye? esetleg sült tök? Tápláló, eltelít és egészséges is.
2019. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
15%
Velős pacal körömmel, ha zsíros lesz a szád töröld meg friss fehérkenyérrel. Ne foglalkozz a többiekkel. Ne edd le a puloverod osz kész
2019. jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Metionin ***** válasza:
100%
A szendvicset fel lehet turbózni zöldséggel, salátával, van sokféle ízű vajkrém, tehetsz bele szendvicskrémeket, halas krémeket, csirkemellet, hamburgerhúst, sajtokat, a zsömle lehet mindenféle magvas stb. Meg lehet azt oldani.
2019. jan. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. :D
2019. jan. 30. 22:30
 10/12 anonim válasza:
100%
Én naggyon sokszor csinálok olyat, hogy ami csak van itthon zöldség, összedarabolom egy dobozba, rakok bele még sajtot vagy sült csirkét, összerázom, és kész az ebédem. Vagy ha már gyümölcs, akkor gyümölcssalátát is csinálhatsz, úgy a legjobb, ha diót is teszel bele. Vagy főzhetsz magadnak tésztát, lehet kapni kisüvegben szószalapokat, hiphop kész van.
2019. jan. 31. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!