Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miket szoktatok magatokkal...

Miket szoktatok magatokkal vinni enni iskolába, munkába (ami picit egészségesebb)?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok és vannak olyan napok, amikor reggel 8-tól fél 6-ig egymás után órám van. Reggelizni nem szoktam, nem nagyon van rá időm és már így is fél 7kor kelek, ami nekem már bőven túl korán van és még így is csak éppen odaérek. Ebédelni ilyenkor szintén nincsen időm a szünetekben, nem tudok kiugrani vásárolni sem. "Normál" kaját így csak este eszek, amikor hazaérek. Magammal vinni csak olyan kaját tudok, aminek nem árt, ha sokáig a táskámban van pl. péksütemény, szendvics vagy valami nasi pl. keksz, gyümölcs, müzliszelet, csoki ilyesmik. Viszont ez nem túl egészséges és igazából nem is elég, ha éhes vagyok.
2019. febr. 17. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezeket szoktam: saláta szószokkal, sajttal (ezt délig megeszem a szósz miatt nehogy megromoljon vagy ilyesmi), gyümölcssaláta, vagy csak 1-1 banán, alma, körte, szőlő, egy csomag áfonya stb. Magvak, házi müzli, zabkása (ez nagyon jól variálható), szendvics teljes kiörlésű kenyérből vagy más egészséges péksütiből, korpovit keksz, pufi rizs, zabszelet, csirkemell bulgurral (én hidegen is megeszem), joghurt (ezt is megeszem kb 10-ig), esetleg otthon csinálsz smoothiet, turmixot azt elviheted. Vagy tejberizs, tejbegríz eritrittel. Szàrított gyümölcsök, apróra vágott zöldség mártogatóssal. Otthon süthetsz különböző egészséges péksütiket, ezek is jók, én szeretem. Vagy néha rendelhetsz kaját, rengeteg helyen készítenek egészséges ételeket és még melegen tudod enni. Hirtelen ezek jutottak eszembe. :)
2019. febr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Plusz még: chia mag puding, főtt tojás, franciasaláta, túró különböző ízesítéssel, ropi, gullon keksz, extrudált kenyér.
2019. febr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Többször van egy héten, h én is egész nap oda vagyok (meló + suli), én kb. ezeket viszem magammal:

- délelőttre gyümölcs (banán v narancs);

- ebéd, amit a párom főzött kis műanyag edénykében;

- esti órákban egy szenya (magvas rozskenyér husival, sajttal);

- vészhelyzet esetére műzliszelet.

Ezekkel kibírom a napot este 9-ig, ritka az, hogy otthon már ennék, reggel még benyomok egy joghurtot. A fentiek mind kibírnak egy teljes napot a táskámban, főleg így tél-időben - amúgy van hűtő, de volt már, hogy nem volt, és olyankor ablakba tettem a hűtős dolgokat.

A péksütik hosszabb távon nagyon rosszak-egészségtelenek tudnak lenni, a csokitól megint csak éhesebb leszel. Amit nem értek, ebédelni miért nem tudsz? Mikro szinte mindenütt van, csak kéne lenni egy szabad 5-10 perced rendes főtt kaját enni. De még melegítés nélkül is jobban járnál, mint keksszel meg csokival.

2019. febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én sajnos finnyásabb vagyok vagy nem tudom, hogy hogyan mondjam és az alap esetben meleg ételeket nem tudom megenni hidegen (ezért nem viszek rendes főtt kaját), ugyanígy a hűtött dolgokat sem melegen (pl. próbálkoztam salátákkal, de folyt a levük, megfonnyadtak, nem ropogtak, az öntet sem hideg stb.). Egyszerűen elkap tőle a hányinger, nem megy le a torkomon. Ez az én bajom, tudom, de ez van. Így eddig nálam is maradtak az ilyen rágcsák, péksüti, szendvics és hasonlók.


Ha van időm, akkor szoktam ebédelni, mert az egyetemen is van étterem a büfé mellett és a közelben is van egy-két kajálda. Viszont, ha egymás után vannak az óráim egész nap, akkor nem fér bele az, hogy megvárjam amíg sorra kerülök vagy kiszolgálnak és normálisan meg is tudjam enni az ebédet. Nincsen rá időm, mert a 15-30 perces szünetekbe azt is bele kell számolni, hogy A-ból el kell jutnom B-be (külön épületek, különböző emeletek, hosszú folyosók) vagy később engednek ki, előbb kezdik az órát stb., szóval így már nem olyan sok az az idő. Az egyetemen pedig sehol sem tudok se hűteni, se melegíteni semmit sem.

2019. febr. 17. 13:16
 5/8 anonim válasza:
100%

helyedbe csinálnék magamnak otthon rizst vagy tésztát és megenném hidegen ha nem tudnám melegiteni. Vagy azért ezt is csak meg lehet oldani valahogy. Persze jól becsomagolnám, hogy véletlenül se ömöljön ki.

Vagy salátát vinnék, zöldség, gyümölcs, yoghurt.

De szerintem az sem baj, ha kekszel oldod meg a helyzeted, csokival vagy müzliszelettel. Péksütemény se rossz, én minden nap szoktam enni.

Vihetsz akár turmixot is, ami laktat. Vagy otthon csinálz magadnak zabkását (megcsinálod otthon gyorsan, adsz hozzá meleg tejet) aztán igy napközbe összeáll, lehet kemény lesz egy kicsit de akkor is meg lehet enni. Ha van ott csapviz, vagy akár nálad viz akkor fel tudod higitani. Esetleg gabonapehely, csak úgy magába.

Vagy otthon csinálsz magadnak sok-sok szendvicset. Nem muszáj fehér kenyérből, ahogy te szeretnéd és jól tele tömöd, hogy azért lakjál is jól vele.

2019. febr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
a salatat ugy vidd el, hogy a szoszt kulon... akkor nem fonnyad meg, hanem ropogos marad. egyebkent en tonhal salatat viszek a legtobbszor. megcsinalom a salatat tetszes szerint + elviszem a novenyi olajas tonhalat es az olaj miatt maris nincs szukseg ontetre. ja es en egesz telen kint taroltam az ablakban a kajam, igy a hutott dolgok (joghurt, turorudi, kefir) stb. is megoldodott igaz nem sokara vege a hidegnek es ezzel egyutt a “hutoszekrenynek” is.
2019. febr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzet. Ne haragudj de én is így bekényelmesedtem eleinte mint te. Tudsz magaddal vinni rendes ételt is csak kell egy jó kis nem merev falú hütőtáska. Macerás? Nem nagyon nekem egy kicsi van ami simán elfér a hátizsákomban. Vettem kisebb ételeseket és az abba valót 2 naponta este megcsinálom az ilyen neccesebb napokra. Igen hidegen eszen de mindennek ára van.
2019. febr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én hidegen tényleg nem bírok megenni semmit sem, mert mondom max., ha le is megy a torkomon, akkor kihányom. Még az olyan kajákat (pl. húsok vagy krumpli) sem, amit amúgy sokan hidegen is megesznek. Nekem nem megy. Megmelegíteni pedig nem tudom. Viszont ez a hűtőtáskás dolog működhet mondjuk salátákkal (nekem alapból normál hőmérsékleten mindig undorítóan néz ki, hiába nem teszem rá az öntetet), ami jó ötlet.
2019. febr. 17. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!