Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ilyet lehet valahogy házilag...

Ilyet lehet valahogy házilag csinálni? És hogy?

Figyelt kérdés
Szóval amerikai receptes videókba (leginkább Tasty) látni eueket a cake mix-eket. Boltokba lehet kapni. Természetesen nem Mo.-n. Ezt lehet valahogy házilag csinálni? És ha igen hogy?
2019. febr. 17. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mármint arra gondolsz, amikor előrecsomagoltan össze vannak keverve a süti hozzávalói és csak a tojást meg a vizet kell hozzáadni? Hát, otthon ugyanúgy összekevered őket a süti receptje alapján, csak nem kevered bele a tojást meg a vizet, csak amikor elkészíted belőle a sütit. :D
2019. febr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sutemenyporokat Magyarorszagon is lehet kapni....
2019. febr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Sütőpor, liszt, meg minden száraz hozzávaló, ami az adott sütihez kell. Otthon úgy tudsz ilyet csinálni, hogy elkezded elkészíteni a sütit, de nem teszel bele olajat, vizet, tojást, tejet stb. ....édesistenem....ez kb. olyan szintű kérdés, mintha instant vízport keresnél..

Egyébként minden átlag boltban lehet kapni ilyen porokat nálunk is.

2019. febr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi és jogos :D. A piskóta "szárazanyagait" keverjem össze?
2019. febr. 17. 17:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bár nem nagyon értem, mit akarsz vele kezdeni. :D

Ezek a porok arra valók, hogy akinek nincs pl. ideje annyit bajlódni a sütivel, annak előre össze van keverve egy része. De ha ezt is otthon készíted el....hát ez ilyen eléggé f*ck logic, de hát te tudod, hogy mire kell... xD

2019. febr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem jól jön. XD
2019. febr. 17. 18:41
 7/7 anonim ***** válasza:

A piskóta szárazanyaga tudtommal a liszt (esetleg késhegynyi szódabikarbóna). Így aztán piskóta port készen kaphatsz a boltban, "búza finomliszt" felirattal. ;)

Úgy tudod házilag megcsinálni, hogy kiválasztasz egy receptet, és azokat a száraz hozzávalókat, amikor egyébként is összekevernél (pl. liszt, sütőpor, kakaó, stb.), összekevered. Figyelj rá, hogy ha pl. a cukrot a tojással kell a recept szerint kikeverni, akkor már nem ugyanazt az eredményt kapod, ha azt is a száraz anyagokhoz kevered, és úgy próbálkozol.

A boltban kapható is így készül, de általában nekem az a tapasztalatom, hogy azokban az én ízlésemnek sok a "mű" alapanyag (pl. túl sok sütőpor). [link] Itt láthatod egy típusnak az összetételét. A legbonyolultabb, amit én boltban láttam, az úgy emlékszem tojásport is tartalmazott (lidl-s palacsinta), azt már házilag nem lehet megcsinálni. Az átlagos "süteménypor" amit ezekben a receptekben használnak, szerintem lisztet, és sütőport/szódabikarbónán tartalmaznak.


Kicsit eltérve a tárgytól egyébként ezt a keveréket házilag megcsinálva akár mutatós ajándékot is készíthetsz: [link]

2019. febr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!