Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyivel drágább és kockázato...

Mennyivel drágább és kockázatosabb ebédet rendelni, mint az alapanyagokat boltban megvenni és otthon elkészíteni?

Figyelt kérdés

Nincs időm főzicskézni, mert sokat dolgozom és mivel egyedül élek nincs is nagyon kedvem nekiállni mindenfélének, így reggel meg este hidegkaját vagy gyümölcsöt, esetleg konzervkaját vagy zacskós alapporból gyorsan összeütök vmit, melóba meg szendvicset viszek, de gondolkodom rajta, hogy rendelni kéne munkába ebédet.

Ez milyen rosszal jár? Pl milyen kockázat és mennyivel drágább?


2019. febr. 21. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A hideg és zacskós ételeknél szerintem jobb a rendelés, mert legalább változatosan, normál alapanyagokból válogathatsz. (Főleg, ha odafigyelsz, hogy egészséges ételeket rendelj.)

Ha rendesen főzöl, az persze a legjobb és legolcsóbb, csak tényleg időigényes.

2019. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Fú nagyon kockázatos.
2019. febr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Utána kell nézni nálatok hogy van. Általában 900-1000 körül van egy menü. Változó, alapvetően jó, változatos kajak vannak.

Szerintem megeri, jobb, mint a konzerv vagy a zacskós kaja.

A higiéniara nyilván ügyelnek, nem mondanám kockázatosnak

2019. febr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Milyen kockázatra gondolsz? Szerintem a hatósági ellenőrzések miatt az üzemi konyhák sokkal szigorúbb élelmiszerbiztonsági szabályokat követnek, mint a legtöbb ember otthon. Néha persze nem, de az elég ritka ahhoz, hogy hír legyen belőle. Abból persze lehet baj, ha a futár délelőtt 10-kor kihozza a kaját, te meg hűtés nélkül tárolod és délután 2-kor eszed meg.
2019. febr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Iszonyatosan kockázatos. Kinyitod a kajásdobozt és a kajaszörny az orrod alá fingik.
2019. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
1 személynek szerintem ez a legjobb választás
2019. febr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Amit leírtál, annál mindenképp jobb. Nagyon szuper kajás szállítók vannak, próbálj ki párat. Egy főre főzni nem éri meg, esetleg, ha több napig eszed ugyanazt.
2019. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

néha szoktam főzni, kéthetente van 1 szabadnapom, akkor 4-5 napig eszem, aztán leváltja amit éppen találok.

kockázat, pl higiénia egyrészt, másrészt(most ne nézzetek hülyének), de mi van, ha vki meg akar mérgezni vagy egy másik ember helyett kapok mérget a kajába? a filmekben is így a legegyszerűbb:D

2019. febr. 21. 22:17
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
tejóisten
2019. febr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Neharagudj,de a szervezeted a méregre már immunis lenne azok után amennyi szart bevittél a konzervekből és a zacskós levesekbøl. Hozzáteszem én is eszek ilyeneket.
2019. febr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!