Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mik azok az ételek, amik...

Mik azok az ételek, amik szénhidrátot tartalmaznak?

Figyelt kérdés

41 éves, 170 centi magas férfi vagyok,és kerek egy mázsa.Tavaly még csak 80 kiló voltam, de most ez a + 20 kiló, hogy mit ne mondjak, nagyon zavar!Sőt, nagyon nem tetszik, már biciklizni se tudok úgy, mint azelőtt, pedig az a szenvedélyem, meg az úszás.Azt mondták,igyam a kávét cukor, meg tej nélkül,a teát is, kerüljen a zsiros ételeket, egyek sok gyümölcsöt!Száműzzek minden zsiros tejterméket, és főleg azokat, amik szénhidrátot tartalmaznak! De mik ezek az ételek?

Őszintén szólva már a kedvenc nadrágjaim se jönnek rám, és kezdem egyre jobban elveszíteni a türelmemet!Valaki azt is mondta nekem, hogy a szalonnát, kolbászt is lehet ennem, de kenyér nélkül.

Félreértés ne essék, nem akarok fitnesszguru lenni mint a Shobert Norbi, vagy a Béres Alexandra, csak zavar ez a 20 kiló súlyfelesleg!



2019. ápr. 11. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Használd ezt (FEGYELMEZETTEN!) és ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit felhasználsz, akkor fogyni fogsz.

Én 17 hónap alatt adtam le 32 kg-t ezzel:

[link]

2019. ápr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem bántásból írom, de lehetnél egy kicsit életre valóbb. Pláne 41 évesen.

Rengeteg ilyen oldal van ami a szénhidrát szegény diétával foglalkozik csak be kell írni a google-be.

Tessék

[link]

[link]

[link]


Teljesség igénye nélkül.

2019. ápr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden ételben van szénhidrát-feherje-zsir...
2019. ápr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb ételben van szénhidrát és a szervezetnek egy mértékig szüksége is van rá. Az a fontos, hogy meg kell különböztetni a szénhidrátokat. Vannak lassan és gyorsan felszívódóak. Erre rákereshetsz, ha teljes listát szeretnél látni. Gyors pl. cukor, fehér búzaliszt és ebből készült ételek, burgonya. Lassú, ami sok rostot tartalmaz. Teljes kiőrlésű lisztek, magvak, barna rizs, zöldségfélék. Vigyázni kell a gyümölcsökkel is, mert vannak olyanok, amik sok cukrot tartalmaznak pl. ananász, banán, szőlő, dinnye, aszalványok.


Érdemes rákeresned a szénhidrát diétákra, dietetikusok komplex étrendeket állítottak már össze. Fontos a napi 5x étkezés (kisebb adagok).


Én a zsírokra őszintén kevésbé figyeltem. Például nem zavarta zsíros sajt vagy ilyesmi, persze nem fél oldalszalonnával indítottam a napot.


Egyél húsokat, főleg fehéreket (csirke, pulyka, hal) hozzá salátákat és kevés köretet, azt is inkább lassú felszívódásút.


A nasikat értelemszerűen kerüld vagy keresd a diétás változatukat, de csakis mértékkel.


Annyi a figyelmeztetésem, hogy ilyen hülye diétáknak ne ülj fel, ami egyáltalán nem egészséges, sőt káros. A lényeg a kiegyensúlyozott és egészséges táplálkozás. Ezzel hosszú távon fogysz le, de lassabban, mint a drasztikus fosatós diéták. Azután meg dupláját szeded vissza. A mozgás meg elengedhetetlen, heti háromszor legalább.

2019. ápr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mik azok az ételek, amik szénhidrátot tartalmaznak?"


Kb. úgy... minden.

2019. ápr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ebben szinte minden ételt megtalálsz, és meg tudod nézni, miben mennyi a szénhidrát (=ch).

2019. ápr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ami kevés vagy esetleg nulla szénhidrát van az halak többsége, másba szinte mindenbe van szénhidrát..
2019. ápr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tavaly óta nem vàltozott szignifikánsan az èletmódod mégis ennyit híztál, akkor orvoshoz kène menni
2019. ápr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!