Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Írnátok nekem cukorbeteg menüket?

Írnátok nekem cukorbeteg menüket?

Figyelt kérdés
Cukorbeteg vagyok, és sajnos muszáj ráállnom a megfelelő étkezésre, de nagyon szenvedek, mert egyrészt imádok zabálni, másrészt ötletem sincs, hogyan állítsak össze egy napi 5 étkezéses, elviselhető menüt. Tudnátok nekem írni, linkelni példákat? Köszönöm.

2019. ápr. 15. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Ez egy napi 150 pontos menü, de van rengeteg a neten.

[link]

Sőt,ha budapesti vagy még egyes ételszállító cégektől is rendelhetsz cukordiétás menüt.

Ezt az "imádok zabálni"-t viszont felejtsd el örökre!

A cukorbetegség sajnos nem a zabálásról szól.:(:(:(

2019. ápr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

Ezeket nézegesd még meg, de nem leszel elragadtatva tőlük:

[link]

2019. ápr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Itt, ahol mi lakunk, nem nagyon van ételkiszállító. Az kiesik. Köszi egyébként :)
2019. ápr. 15. 15:12
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
De ha sokat mozog, akkor sokat is ehet, nem? Két óra biciklizés az a cukorbetegnek is +800 kcal, és máris annyival többet "zabálhat" - a linkelt mintaétrendhez képest így több mint másfélszeres mennyiséget ehet. Javítsatok ki, ha tévedek, mert nem vagyok cukorbeteg, szóval nincs igazán gyakorlatom a kérdésben.
2019. ápr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

#4

Kétségtelen, hogy van némi igazad, de kalória és a szénhidrát nem azonos.(még CH-n belül a glikémiás index sem mindegy)

2019. ápr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
#5: igen, ezt értem. De akkor azért az igaz, hogy a plusz sport segít növelni a variációs lehetőségeket. Fontos lenne tudni, hogy a kérdező pontosan milyen kezelést kap, milyen a betegsége stb. Valószínűleg nem 1-es típusú cukorbeteg, de ezt sem zárhatjuk ki teljesen. Ha 2-es típusú, akkor meg nem mindegy, hogy kell-e inzulint kapnia, csak diétáznia kell, vagy esetleg a visszafordítható inzulinrezisztencia állapotában van. Meg hogy szeret-e sportolni :-)
2019. ápr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

1-es vagy 2-es típusú cukorbeteg, azt kellene elsőnek tisztázni.


Ha kettes, az gyógyítható teljes értékű, zsírszegény növényi étrenddel:


[link]


" Our study supports currentrecommendations to shift to diets rich in healthy plant foods, with lower intake of less healthyplant and animal foods"


[link]


"There is a general consensus that the elements of a whole-foods plant-based diet—legumes, whole grains, fruits, vegetables, and nuts, with limited or no intake of refined foods and animal products—are highly beneficial for preventing and treating type 2 diabetes. The advantages of a plant-based diet also extend to reduction in risk of cancer, the second leading cause of death in the United States; the World Cancer Research Fund and the American Institute for Cancer Research recommend eating mostly foods of plant origin, avoiding all processed meats and sugary drinks, and limiting intake of red meats, energy dense foods, salt, and alcohol for cancer prevention"


Az egyesnél nincs más megoldás mint a CH diétát tartani és ez nem gyógyítható.

2019. ápr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


stb.


tanulmányok százai bizonyították már ezt. Ezen az oldalon recepteket is találhatsz:


[link]


Jó gyógyulást kívánok!!!


Ha rákeresel a neten, hogy "plant based diabetes" akkor rengeteg receptet fogsz kapni.

2019. ápr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Édesapámnál a 2-es típusú cukorbetegséget meggyógyitotta a teljes értékű növényi étrend, úgyhogy ezt csak alátámasztani tudom. De mindenképp dietetikussal konzultàlj ha kezdő vagy!
2019. ápr. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én felkeresnék egy szakembert és vele állíttatnék össze étrendet, amit rád tud szabni. Tudni kell sok adatot egy ilyen étrendhez. Milyen magas, hány kg, milyen életmód, korábbi betegségek, ételallergiák, vérkép stb. Dietetikus foglakozik ezzel. Ha nem keresel fel, akkor a neten is fent vannak. Török Eszter könyveit is ajánlom.
2019. ápr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!