Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért van a kígyó uborkának...

Enonlui kérdése:

Miért van a kígyó uborkának hal szaga? Valamikor érzem valamikor nem?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 27. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, de én is eléggé sűrűn érzem. Ha éppen nem hal szagot, akkor valami vegyszereset.

Talán a víz, amivel locsolják? Vagy a műtrágya?

Ezen nem szabadföldiek, zömében nem is magyarok, ki tudja milyen kegyszerekkel-vegyszerekkel nógatják őket gyors növekedésre? Én már nem is veszek.

2019. ápr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor most megnyugodtam hogy nem csak én érzem a hal szagot. Nem mindig csak néha. Valamikor egyszer hallottam hogy a gén módosítás miatt...
2019. ápr. 27. 19:18
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Olaszországban a főznivaló csemegekukoricának is ilyen hal szaga volt, ami kettesével volt csomagolva valamilyen hipermarketben.
2019. ápr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A feleségem a neten rá tálalt olyanra. Hogy a paradicsomon is olyan gén módosítást végeztek amibe valamilyen halnak a génjével ötvözték hogy jóbban bírja a hűtőben tárolását...
2019. ápr. 27. 20:39
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

#4

Te jó isten.... :"D

2019. ápr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam nyers hal ízt érezni a kígyóuborkánál, viszont nem mindig. Én mindig azt hittem eddig, hogy azért van, mert állott (sokat állt a boltban, vagy a hűtőben). Ilyen szempontból lutri, én is ritkán veszek.
2019. ápr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy tudom, hogy az EU-ba nem engednek be GMO-os (gyengébbek kedvéért génmódosított) élelmiszert, illetve GMO-s takarmányt fogyasztott állatok húsát sem.

Szóval GMO-mentesek vagyunk. (Persze egy törvény nem garancia semmire)


Azt pedig kétkedve hinném csak el, hogy hal gének miatt halszagú. Ha kinyit valaki egy bioszkönyvet hamar rájön, hogy nem ilyen egyszerű.


A hal szagát elsősorban a bőrén termelődő nyák adja. Az uborkának nem lesz hal bőre.


Ne higgyünk már el mindent első hallásra.


Kérdésre válaszolva:

Én az öntözéskor használt rossz minőségű, vagy a csomagoláskor bepálott vízre szavaznék. Egyes vegyszereknek sem feltétlenül vegyszer szaga van. Vagy maga a fajta lehet ilyen satnya, hogy szép-szép, de büdös mint a bűn.

2019. ápr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom,hogy a 7-es által írt szabályt mennyire tartják be, de hogy génmódosított paradicsomot árulnak, az biztos!

Azelőtt nem figyeltem erre, de mióta olvastam ezt a cikket azóta gyakran találkozom a képen is látható paradicsommal.

Akkor az uborka miért lenne kivétel?

A halak halszagának taglalásába most nem mennék bele, de egyes halfajtáknak megpucolva, vagy megnyúzva is halszaga van.

[link]

2019. ápr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Előző:


Szerintem a két paradicsom között nem a génmódosítás a különbség, inkább fajta, érettség, gondozás faktorai kell gondolni.


A cikk írójának nagyjából igaza van, hogy a GMO az "tökéletes" de ilyen alapon napestig válogathatnánk az üzletben a bogyókat.


A halszagban igazad van, nem csak kizárólag a bőr felel érte.


Különben én is rosszul emlékeztem. Nem az EU-n, hanem Magyarországon múlik a GMO szabályozás, és már az sem 100%-os.


Utána lehet olvasni:

"Az Európai Unióban eddig két géntechnológiával módosított növényt engedélyeztek termesztésre: a MON810 GM kukoricát és az Amflora GM burgonyát. Utóbbit két év után visszavonták a piacról a Magyarország által indított, és megnyert európai bírósági per ítélete alapján. Magyarországon mindkét GM fajta termesztése tilos, ahogy minden GM növény termesztése is."

lsd: [link]

2019. ápr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

Én ezt a paradicsomon éreztem többször és mikor megemlitettem egy pár embernek,akkor hülyének néztek,hogy az lehetetlen.

Pedig tényleg halszagú/ízű volt a pari.

Egyszer valaki azt mondta,mert hallal szállitották.

Ezen csak nevettem.

2019. máj. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!