Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti milyen nevet adnátok a...

Ti milyen nevet adnátok a holnapi ebédemnek?

Figyelt kérdés

Tudom, butaság, mert nem nevet kell adni egy ételnek, hanem jól elkészíteni, de mégis…

Ezek lesznek benne: sertéscomb kb. ujjnyi darabokra vágva, gomba negyedekbe vágva, édesburgonya, zöld fokhagyma, zöld hagyma, petrezselyemzöld, zöldborsó, füstölt szalonna, kókuszzsír, majoránna, bors (ha a szalonnától nem elég sós, akkor egy kicsi só).

A hús és gomba sütve-párolva, az édesburgonya sütve.


2019. máj. 18. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Béla.
2019. máj. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Nekem valahogy így első olvasatra nem nagyon áll össze, főleg az édesburgonya lóg ki a képből. Sem a szalonna, sem a gomba nem vág nekem hozzá. Csicsókával jobban el tudnám képzelni, ha már kirukkolni akarsz.

Tepsiben karikázva, fokhagymával megszórva kisütöd a csicsókát, szerintem jobban menne a többihez.

A neve talán lehetne Tokány xy módra. (xy a vezetékneved)

2019. máj. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Csicsóka is jó lenne, az alacsony glikémiás index fontos, mert cukorbeteg vagyok. Abból az állapotból, amikor sem inzulin, sem gyógyszer nem kell, de figyelnem kell, mit eszem, s mennyit mozgok. Az édesburgonyát sokat használom.

Talán ezért nem tűnik fel az édeskés íze, nem tudom.

A múltkor rakott krumplit készítettem krumpli nélkül, édesburgonyával és karfiollal.

Tudom, a többi szokásos hozzávaló nem éppen fogyókúrás.

De most nem is az a lényeg, egy szakember mennyire csóválja a fejét.

2019. máj. 18. 12:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Borsós tokány újragondolva. :) Ez manapság a főzősműsorokból nagyon divatos. Kicsi poén, remélem, érted a viccet: ne felejts el nagy tányéron tálalni, közepén pici ragu, két-három batonra vágott sült édesburgonya a tetejére, szigorúan keresztbe, díszítésnek ehető virászirmot tenni. Mártásként húzz egy csíkot a tányér szélére a borsós hús szaftjából. Nem téged figurázlak ki, de jobbhíján ez a név jutott egyből eszembe, nem minden az, aminek látszik címszóval.:)
2019. máj. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Az lemaradt, hogy ne felejts el több adagot kitálalni, hogy jól is lakjatok. Egyébként a kérdésed adta az ihletet, mert egyébként nem is hangzik rosszul, amit leírtál összetevőket, csak hát nevet szeretnél adni. Nekem ez jutott eszembe egy kicsit kifigurázva a főzősversenyeket. Példa: kacsamájból nyalóka. Kész röhej némely kaja, amit le kell másolniuk szegény versenyzőknek. Szerintem tudod, melyik műsorra gondolok.
2019. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Semmi bajom a vaszoddal, sőt. Tk. az is. Szeretem a brassóit, de sokáig akarok élni, de nem szomorúan, akkor érdemes ilyen dolgokkal foglalkoznom.

Ha a brassóira emlékeztett, akkor talán nem csavartam ki végletesen.


Egyébként, ha csak a műsorokban lennének az említett megoldások...

De étteremben is van pofájuk eléd tenni 7-8 ezer forintért maszatos tányért.

2019. máj. 18. 17:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Édesburgonyás sertés-gombás ragu.
2019. máj. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Cocalépegető a gli ösvényen:-D
2019. máj. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Serpenyős zöldséges sertéscomb.

Ami még egyéb zöldség is van otthon, mehet bele, ez lenne a "Mindent bele, vegyestál"


[link]


Vagy ebből a 4.-ik kaja = "CSorbai apróhús".

Nagyon-nagyon hasonló én ma akarom pulykából elkészíteni.

2019. máj. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!