Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Magyarországon régi koroktól...

Magyarországon régi koroktól kezdve szokásban lehetett hogy legalább két fogás számít egy teljes ebédnek, (mindenképp legyen leves) vagy csak utólag alakult ki valamiért?

Figyelt kérdés
2019. máj. 24. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
"Régi koroktól kezdve"
2019. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köss bele. nem akartam évszázadot írni hogy ne hasson hülyeségnek mivel nem tudom
2019. máj. 24. 21:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen.

Sok leves "olcsón telít" + folyadékpótlásnak is jó.

2019. máj. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Régről, de állítólag kevés nemzet eszik levest. Azt hallottam, hogy pl. a franciák a főétel után eszik/isszák a levest. A legtöbb nemzet pedig azon csodálkozik, hogy a magyarok szinte minden nap esznek levest.
2019. máj. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fogások különválasztása.a Napkirály udvarában terjedt el először, tehát a 17.század második felében. Franciaországból terjedt tovább a többi országba, Franciaország akkoriban első számú influencer volt.

Előtte az volt a szokás (Magyarországon is) hogy mindent felpakoltak egyszerre az asztalra, aztán jóétvágyat'.

Régen is ettek levest, nagyon praktikus fogás volt. Egyrészt nem kellett egy embernek állni mellette és forgatni folyamatosan, meg egy másiknak locsolgatni és így tovább. Ha vízben főzöl, nem ég le olyan könnyen, ott tudod hagyni kis időre. Ez az egyik ok, a másik ok meg az, hogy régen tele volt az összes víz kórokozóval. A levesben lévő vizet meg fertőtlenítette a hosszú forralás. Tehát egyszerre volt étel és ital.

Én a mai napig sokszor eszek levest, de az nálam jó sűrű, tartalmas, főételt jelent.

2020. márc. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!