Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Egyéb kérdések

A kérdés
vakvarnyúcska nevű felhasználó kérdése:

Hogyan kell ezt a sütőformát használni? Esetleg valaki valamilyen receptet ismer hozzá?

[link]

Előre is köszönöm a válaszokat.

Keress kérdéseket hasonló témákban: sütőforma, recept

jún. 12. 23:50  Privát üzenet  

A válaszok
Hát én nem szeretem szilikonban sütni, nekem budos, de lehet hogy csak az én orrommal van probléma. Zselet készítenék benne. Sütni amúgy olyat érdemes, ami nem emelkedik meg, tehát sütőpor nélküli tészták

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jún. 13. 08:57 Privát üzenet

Ez a forma mousse desszertekhez kiváló. Semmiképpen nem tenném be a sütőbe, elvileg kibírja, de semmi értelme nem lenne.

Csinálj egy könnyű, tejszínes krémet, ami még nem tartja meg a formáját akkor, amikor elkészítetted és csak később dermed meg, abból tölts bele, majd tegyél bele előre kidermesztett és formára vágott zselét, vagy akár friss gyümölcsöt is. Még egy kicsi a krémből, úgy, hogy majdnem tele legyen, majd nagyon vékonyra sütött piskótából vágj ki egy kis darabot és azzal zárd le.

Ezt be kell tenni a fagyasztóba pár órára, mert csak akkor tudod kiszedni a formából, miután már fagyosra dermedt. Ha ez megvan, akkor rácsra teheted és glaze-zel bevonhatod.

Én nagyon szeretek ezzel a formával dolgozni, nagyon látványos és finom desszerteket lehet vee csinálni :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jún. 13. 14:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Köszönöm szépen a válaszod. Azt gondoltam, hogy ez a forma az, amivel szép desszerteket lehet készíteni.

Én szoktam másféle szilikonformákban sütni, nem érzek semmiféle szagot. Ezzel a formával kapcsolatban azért tettem fel a kérdést, mert ezt "kapni" fogom nemsokára, és -mivel nem látok rendesen, úgy nézem, két réteg van benne.De valahogy nem tudom elgondolni, hogy mit lehet ezzel kezdeni. Még egyszer köszönöm a válaszod.

# 3/4Időpont jún. 14. 21:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kedves Második!

Ahogy az előző kommentben is írtam, valóban desszertekre gondoltam, csak nem voltam biztos a dolgomban, köszönöm szépen a receptet és a segítséget, ha megérkezik a forma, rögtön ki fogom próbálni.

Neked is még egyszer köszönöm, most már majd csak elboldogulok vele valahogy.:)

# 4/4Időpont jún. 14. 21:32 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lehet valakinek IP cím alapján nyitogatni a CD meghajtóját? Vagy ha valaki ismer valamilyen vicces szívatást tudna írni párat? :D
Ismer valaki valamilyen művészettel kapcsolatos újságot?
Ismer valaki valamilyen programot ami kombinaciot tud csinalni?
Üdv mindenkinek! Eljegyzési gyűrűmtől hogyan szabaduljak meg, esetleg valaki ismer-e valamilyen babonát ezzel kapcsolatban? Nincs harag köztünk, békében váltak szét az útjaink,...
Vettem egy Xiaomi Piston Dazzle Edition fülhallgatót. Nem működik rendesen a telefonommal. Állítólag lehet venni valamilyen átalakítót hozzá és az megoldja. Ismer valaki ilyet?
Ismer valaki valamilyen egyszerű, de nagyszerű receptet túróval és/vagy meggyel lehetőleg lekvár és mazsola nélkül? Persze másmilyet is írhattok amivel pl a párotokat leptétek...

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!