Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tényleg kapható Magyarországon...

Tényleg kapható Magyarországon "műanyag rizs", azaz rizsnek látszó, mesterségesen előállított "műrizs"?

Figyelt kérdés

Aki találkozott már "műrizzsel", írjon!


Illetve, ha nem Magyarországon, hanem máshol láttál vagy ettél ilyet, akkor is írj!


Milyen gyártók forgalmazzák?



2019. jún. 22. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mér' lenne kapható?
2019. jún. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapható.
2019. jún. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jó néhány évvel ezelőtt olvastam erről és most eszembe jutott.


Most hirtelen ezt találtam:

[link]

2019. jún. 22. 12:17
 4/11 A kérdező kommentje:

Itt egy másik is:

[link]


...de itt azt írják, hogy bizonyítatlan, hogy műanyag lenne.

2019. jún. 22. 12:22
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A tescoban egy kg igazi tesco gazdaságos rizs 260 ft

( [link] )


A műanyag granulátum kilónkénti ára ennél drágább, még akkor is ha valami újragranulált hulladékot veszel, plusz még tedd rá, hogy a granulátumból jó drága feldolgozógépeken jó drága fűtéssel műanyag rizst kell előállítanod. Aztán még az se játszik, hogy 10% műanyag, a többi meg a földről összesöpört szemét, mert bár kb. megoldható lenne, hogy rizs alakja legyen, de nem lenne természetes, fehéres rizs színe.


Szóval poénként el tudnám képzelni, hogy létezik, de direkt élelmiszeripari célra készült "rizspótló" műanyag rizs biztos nincs, mert olcsóbb az igazi.

2019. jún. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kínában valóban létező probléma a műanyag műrizs, de Magyarországon egyrészt nem érné meg, másrészt nálunk szerencsére vannak szabályozások és ellenőrzések amiken nem menne át.
2019. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Láttam a youtube-on ilyen rizsgyártó gépet, de nem tudom, hogy mi volt az alapanyag.

A műanyagot én is kizárnám, mert tényleg nincs olyan olcsó műanyag, amiből megérné hamisítani.

Talán valami másra nem használható élelmiszeripari melléktermékből gyártanak műrizst.Az ízhatást talán elő tudják állítani valamiből, elvégre az olcsóbb eper fagyi íz is fából kinyert molekula.

2019. jún. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A hír egy jelentős része kacsa. Az EU-n belül szigorúbbak a fogyasztók és a törvények is a termékkel szemben. Itt nem hiszem, hogy megjelenne. Szerintem a rizs gyártási mellék termékeiből készült pl tört vagy sérült szem illetve rizspor ami keletkezik.
2019. jún. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jún. 23. 14:13
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Akkor en nem tudom mit ettem de valami xar volt rizsnek eladva.

A zoldszinu sparos rizs. Foztem volna erre a fele puha volt masik fele kokemeny.

Majd kiprobaltam "megegetni" a rizst. Hat ja. Voltak amik langra lobbantak es voltak amik nem. Na ez mi ha nem murizs?

2019. jún. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!