Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Véleményetek, tapasztalatotok...

Véleményetek, tapasztalatotok a magyarországi üzletekben kapható édes pirospaprika őrleményekről? Melyik a legízletesebb? + lent.

Figyelt kérdés

Pár nappal ezelőtt az egyik áruházban megnézegettük a pirospaprika őrleményeket, úgy 7-8 félét.

Kaphatóak olyan termékek, amelyekben az alapanyag kizárólag Magyarországról származik, másokban 2 vagy akár 3 ország termőhelyeiről való paprika van.

Ezeken belül pedig vannak I. és II. osztályú minőségűek - legalábbis a felirat szerint.


Nektek mi a tapasztalatotok? Melyik a legjobb minőségű, ízű termék (pl. márka), amit eddig próbáltatok?


Számít, hogy Magyarországról származzon a csomag tartalma vagy mindegy?


Mennyiben más és rosszabb-e, ha vegyes országokból jön a paprika? Egyáltalán miért keverik?


Egyszer használtam egy nagyon ízleteset, csak sajnos nem emlékszem a márkájára. Mindenesetre azóta figyeltem fel arra, hogy nem mindegy a pirospaprika minősége, lehet, hogy tényleg számít a származása?


Várom tapasztalataitokat!



2019. júl. 8. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kotányinak a pirospaprikátját veszem de ahol is amire rá van írva hogy Kotányi Mórahalom 100% magyar paprika ,többit nem szeretem vacak íze van .
2019. júl. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

először is azt nézd meg, ill. tudni kell, hogy csípőset, vagy "édes-nemes" paprikát akarsz-e vásárolni. Ez utóbbi inkább csak színt ad a paprikának, de nem csípős.


Hazánkban a legjobb paprika termő területek (föld minősége, napsütéses órák száma, ill. lehullott csapadék) tekintetében: Kecskemét, Kalocsa, Szeged és ezen városok környéke. Tehát a Mórahalom is jó, amit az előző válaszoló írt.


Persze ha már eleve ezen helyek egyikén élsz, vagy lehetőséged van a környék piacára kimenni, ott a házi termésű, őrlésű paprikát célszerű venni, abba biztosan nincs beledarálva egyéb helyről származó olcsóbb minőség.

2019. júl. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nem élek a felsorolt helyek közelében.


Tegnap kicsit olvasgattam a témában a neten, különböző oldalakon.

Az egyik oldalon leírtakból olyasmit vettem ki, hogy ami eddig II. osztályú volt, most az az I. osztályú; ha erről tudtok valamit, még írjátok meg, kérlek! Köszi!

2019. júl. 9. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!